Ілля Муромець повернувся на свою заставу: у Києві відкрили пам'ятник

 Ілля Муромець повернувся на свою заставу: у Києві відкрили пам'ятник

У четвер, 2 серпня,  у присутності мера столиці Віталія Кличка відкрили скульптуру Іллі Муромця у парку «Муромець». А також новий сквер з місцями для відпочинку, квітниками й деревами.

Як повідомляла "Вечірка", скульптуру 30 липня було доставлено з ливарного цеху у Вишневому, де працював скульптор Володимир Журавель на Труханів острів. Разом із пагорбом та гранітним постаментом пам’ятник буде 11 метрів заввишки.

Образ богатиря відтворювали за унікальною технологією, що до цього не використовувалася для скульптур такого великого розміру: форми для відливки частин скульптури з металу виготовляли на 3D принтері. Потім всі відлиті 400 фрагментів монументу збирали й зварювали в єдине ціле. Останні зварювальні роботи проводили вже у парку. Там за допомогою підйомного крана  поєднали і зварили тулуб богатиря з нижньою частиною скульптури. Й помістили пам’ятник на постамент. Ще день автор роботи витратив на доведення дрібних деталей монумента, а «Київзеленбуд» – на виправлення ідеально встеленого газону у підніжжя скульптури.   

 

За переказами, богатир Ілля Муромець народився під Черніговом, служив князю Володимиру, охороняв з дружиною воїнів Київ на заставі на тому самому місці, де нині всановили йому пам’ятник. Похований у Києво-Печерській лаврі.

Нині в парку "Муромець" проходять народні гуляння, де майстри показують бої на справжніх гострих шаблях, й різні види боротьби, катаються на конях, вивчають ковальську справу, й давньослов'янські обрядові ігри, співають.

Відеорепортаж зі свята дивіться на сторінці "Вечірнього Києва" у Фейсбук.

Фото Оксани Шингирій «Вечірній Київ»