Навігатор на 1 серпня: куди піти в Києві

Навігатор на 1 серпня: куди піти в Києві

Поезія вголос: Оксана Забужко


Поезія у авторському виконанні є особливим сценічним жанром. Унікальність кожної такої події доповнюється атмосферою взаємодії письменника та слухачів / читачів. Надто коли йдеться про Оксану Забужко; надто коли це перший вечір серпня у дворі Мистецького арсеналу. Звучатимуть вірші, які стали знаковими для кількох поколінь, їхні рядки багато хто цитує як формулювання життєвого кредо; і також нові тексти, що лише набирають обертів у полі сучасної української класики.
Коли: о 19:30
Де: літній майданчик Мистецького арсеналу
Вартість: 80 гривень

Вечір презентаційний: «Легенди львівської рок-сцени 1980-90х»


Запрошуємо на презентацію музичного продюсера Володимира Бебешка «Легенди львівської рок-сцени 1980-90-х», що відбудеться в рамках публічної програми виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років». Один з перших українських музичних продюсерів, перший продюсер гурту «Брати Гадюкіни» та української рок-співачки Сестрички Віки, відомий звукорежисер та аранжувальник Володимир Бебешко презентує невідомі пісні «Братів Гадюкіних» та Віки, а також покаже їхні відеокліпи та розкаже про культурний клімат у Львові в той час, коли усе починалося.
Коли: о  19:00
Де: на 4-му поверсі PinchukArtCentre.
Участь безкоштовна. Реєстрація: https://tockify.com/pinchukartcentre/detail/47/1533139200000

Вечір мистецький:  Валерій Шкарупа і його «Ретроспектива 2010–2018»


В експозиції представлені знакові роботи художника із серій «Fragile», «Мангри», «Внутрішня Монголія», «Саргасси», «ІХТІС», «Східний пейзаж», «Людина плинної води», виконані у техніці левкасу на полотні упродовж 2010–2018 років... Глядач занурюється у вибагливий декоративізм та плинність водоростей, у потоки сонця, яке гаряче нагріло мілини біля берега.  Художник відчиняє перед глядачем стулки мушлі та дарує нам перлину, яка мерехтить під зеленим шаром води...
Коли: о 18.00
Де: галерея «Триптих АРТ» презентує персональну виставку Валерія Шкарупи «Ретроспектива 2010–2018»
Вхід вільний

Вечір в театрі: «Віталік»


У серпні вистави така рідкість, що треба йти без зайвих вагань! А коли це ще й вистави Дикого театру, то тим більше.  
Вперше на столичній сцені, та й взагалі на сцені - п'єса українського драматурга Віталія Ченської. Поставив спектакль головний режисер Дикого театру - Максим Голенко, відомий своїми спектаклями «Вій 2.0.», «ПопиМентиБаблоБаби», «Кицюня" і "Афродизиак». Уявіть собі чоловіка: впевненого, ділового, серйозного, накачаного, мачо. Це Віталік. А тепер уявіть неідеального, закомплексованого  сорокарічного «хлопця» з Маріуполя, який живе по зйомних квартирах в Києві, працює журналістом, шукає сенс життя, гроші, турботу, любов і натхнення ... І це теж Віталік. Кажуть, це одина із найжорсткіших вистав Дикого, адже на бекграунд життя Віталіка відбуваються доленосні події в країні. Як завжди 18+, говорять матом, а деякі сцени можуть травмувати своєю відвертістю. Вистава йде російською мовою.
Коли: о 20:00
Де: Мала опера, вул. Дегтярівська,5
Вартість: 100-350 грн.

Вечір літературний: «Незнайомка у фіалковій сукні»


Книгарня «Є» та видавництво «Друге дихання» запрошують на презентацію книжки Михайла Гафія Трайсти «Незнайомка у фіалковій сукні».  До книжки сучасного українського письменника з Румунії Михайла Гафія Трайсти «Незнайомка у фіалковій сукні» увійшли роман, повість та оповідання про життя українців у Мараморощині – історичній етнічній території українців у закарпатській Румунії. Драматичні та комічні сюжети, яскраві образи та оригінальний діалект разом зі своєрідним гуцульським гумором роблять книжку подарунком для справжніх літературних гурманів. В Україні Михайло Трайста вже відомий за романом «Конокрадська честь» (2017).
Коли: о 18:30
Де: Книгарня «Є», Хрещатик, 46
Вхід вільний

Вечір з особливим змістом: Фотовиставка Анатолія Степанова «Воїни»


Документальний фотопроект «Воїни» демонструє вибрані фотографії та відеосюжети виключно з місця бойових дій фотографа Анатолія Степанова.  У 2004 році закінчив Школу фотографії Віктора Марущенка. З того часу працює у сфері професійної фотографії як фрілансер та як штатний фотокор в різних виданнях і агенціях. Співпрацював з агентствами AP, Reuters, EPA, Anadolu, Sipa. Зараз співпрацює з агентством AFP як позаштатний фотокореспондент.
Коли: о 17: 00
Де: Київська фортеця, вул. Госпітальна, 24 а
Вхід вільний