Чи зникне у Києві дешевий хліб?

Чи зникне у Києві дешевий хліб?

Міська влада налаштована оптимістично: хоча хлібних кіосків  поменшає, але кияни без основного продукту харчування за доступними цінами не залишаться

До хорошого звикають швидко. За три роки кияни так встигли звикнути до кіосків із продажу соціального хліба, що не звернули уваги на важливу обставину - трирічний термін дії інвестиційного договору між ПАТ «Київхліб» і громадою міста Києва добігає фінішу. Відтак в столиці значно поменшає пунктів продажу соціального хліба.

Як все починалося

Кіоски роздрібної торгівлі соціальним хлібом і хлібобулочними виробами з’явилися в столиці три роки тому. Кожен киянин повинен мати можливість купити хліб за низькою ціною – таку мету ставили в КМДА. Відбувся конкурс із залучення інвесторів до проектів зі створення об’єктів торгівлі, у якому перемогло ПрАТ «Київхліб». Умови договору передбачали встановлення 200 торгових точок у всіх районах міста, загальний розмір інвестицій становив 46 млн гривень. Конкретні місця розташування  торгових точок визначило місто. Перш за все, вони з’явилися там, де поблизу не було супермаркетів або магазинів із продажу продуктів.

Переможець конкурсу зобов’язувався протягом трьох років не підвищувати ціну на соціальні сорти хліба, зокрема, «Український», «Пшеничний» і батон «Київський». Між іншим, такі види хліба в кіосках завжди були в продажу і становили не менше 70 відсотків загального асортименту. Додатково в кіосках можна було купити безалкогольні напої, кондитерські вироби (торти, тістечка, цукерки), чай та каву, борошно, крупи, цукор, морозиво. Спиртне та  пиво продавати категорично заборонялося.

У багатьох із них з’явилися кава-машини і невеликі барні стійки, де покупці могли б перекусити і випити гарячий чай або каву.

Протягом двох наступних років ПрАТ «Київхліб» відкрило 150 таких точок. Ще 50 об’єктів інвестор передав на користь приватної компанії «Саботін Трейд», яка теж реалізує соціальний хліб.

Що далі?

І ось останнім часом кияни забили на сполох: мережа пунктів продажу соціального хліба скорочується, а там, де вони залишилися, дешевого вже не продають. За роз’ясненням «Вечірка» звернулася до Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА. За словами директора департаменту Андрія Мельничука, сьогодні в Києві залишилося 90 кіосків із соціальним хлібом. Пов’язано це з тим, що термін інвестиційного договору в більшості випадків вже закінчився.

- Перші об’єкти роздрібної торгівлі ПрАТ «Київхліб» введені в експлуатацію в лютому 2015 року, решта - в листопаді 2016-го, - повідомив Андрій Мельничук. - Отже, сьогодні закінчився трирічний термін реалізації хліба та хлібобулочних виробів за фіксованими цінами в переважній більшості об’єктів. Нині він продається в 52 об’єктах «Київхліба» і в 38 «Саботін Трейду».

Що ж до повного зникнення соціального хліба після того, як спливе трирічний термін роботи усіх пунктів продажу, то керівник департаменту налаштований оптимістично.

Сьогодні керівництво міста веде з представниками бізнесу перемовини з метою продовження роздрібної торгівлі головним продуктом харчування за фіксованими цінами. І як тільки сторони вийдуть на конкретні домовленості, про це буде оперативно повідомлено громаді. Без соціального хліба кияни не залишаться.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.