Унікальний парк можуть забудувати «свічками»

Унікальний парк можуть забудувати «свічками»

Мешканці Осокорків активно виступають проти забудови єдиної зеленої зони у цьому житловому масиві, на якій хочуть звести понад 40 багатоповерхових будинків. Вони пропонують створити тут екологічний парк із незайманою флорою та рідкісними птахами.

На столичному жилмасиві Осокорки є воістину унікальні природні місця з озерами, болотами і неординарною  орнітофауною, яка існує поряд із помешканнями людей. За висновками науковців-орнітологів, тут ареал гніздування і проживання багатьох диких птахів. Серед них і занесені до Червоної книги України підсоколик великий, канюк звичайний, боривітер звичайний, яструб великий, малий підорлик, голуб-синяк, змієїд та інші.  Чи варто говорити, що тутешня зелена зона є одним із улюблених місць відпочинку мешканців Осокорків, Позняків та Харківського масиву. 

Але цій унікальній оазі, як і багатьом іншим у столиці, загрожує  забудова багатоповерхівками. Під неї потрапляє ділянка площею майже 91 гектар, яку орендує товариство з обмеженою відповідальністю «Контактбудсервіс», що планує зведення понад 40(!)  багатоповерхівок. Ця забудова начебто навіть внесена до проекту Генерального плану міста Києва до 2020 року. Ним, зокрема, передбачено «освоїти» болотисті території і луки на південь від масиву Осокорки - в бік Бортницької станції аерації. 

Місцеві жителі глибоко стурбовані тим, що замість цілісної й унікальної екосистеми озер та боліт планується зведення житлових кварталів на 100 тисяч мешканців, що неминуче призведе ще й до транспортного колапсу на Південному мосту. Така нерадісна перспектива просто обурює місцевих активістів, які об`єдналися в громадську організацію «Екопарк Осокорки», котра вже не один рік бореться проти можливої забудови. Про це повідомив «Вечірці» член ГО Максим Стравинський

А Михайло Петелицький зареєстрував на сайті міської влади петицію щодо порятунку унікальної  природної території. Автор зазначає, що у світі зараз дуже популярний так званий «birding» – спостереження за птахами. Люди їдуть за сотні кілометрів, щоб подивитися в бінокль на якусь маленьку пташку. А на Осокорках  живуть десятки видів рідкісних пернатих. Тому петиція пропонує серед іншого внести зміни до проекту Генплану міста щодо  обмеження багатоповерхової забудови масиву Осокорки-Позняки-Харківський до вулиці Колекторної. А також облаштувати ландшафтний парк на південь від цієї вулиці, який би включав мережу озер Небреж, Тягле, Мартишів, Святаш, низку боліт та каналів… 

Сергій Гусовський, депутат Київради:

- Ми повинні припинити будівництво на Осокорках, яке передбачає зведення близько 2 мільйонів квадратних метрів житла. Ця забудова знищить всю нинішню екосистему. Зокрема, озера Небреж та Мартишів фактично будуть засипані і висушені, а відтак зникнуть і птахи, які тут мешкають. Для збереження зеленої зони площею 176 гектарів потрібно, щоб КМДА  передусім  виконала план заходів із реалізації петиції щодо порятунку цієї території та створення екопарку... До того ж зведення на Осокорках понад 40 багатоповерхівок без належної соціальної сфери – шкіл та дитсадків, яких вже зараз не вистачає у районі, призведе до ще більшого загострення цієї проблеми. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.