Київський завод Енергія призупинив приймання сміття

Київський завод Енергія призупинив приймання сміття

Як пояснюють у «Київенерго», у зв'язку із закінченням 31 серпня дії угоди київської влади з компанією «Київенерго» єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія» призупинив сьогодні прийом сміття.

Запасів твердих побутових відходів (близько 10 т), як заявили на підприємстві, досить для забезпечення планової роботи до 31 липня. А з 1 серпня завод переходить в управління міської влади як об'єкт комунальної власності.

Як нагадує прес-служба «Київенерго», угода між столичною владою та компанією «Київенерго» на управління комунальними активами (міське теплове господарство, ТЕЦ 5 і ТЕЦ 6, сміттєспалювальний завод «Енергія») була підписана в 2001 році. Протягом 17 років «Київенерго» забезпечувало близько 70% киян централізованим опаленням і гарячим водопостачанням, і весь Київ - електрикою. Крім того, компанія відповідала за безперебійну роботу двох теплоелектроцентралей, розташованих в Києві. За умовами угоди в управління «Київенерго» перейшов і сміттєспалювальний завод «Енергія».

Починаючи з 2011 року, з моменту входження компанії «Київенерго» до складу ДТЕК, на заводі «Енергія» була реалізована масштабна інвестиційна програма. У 2014 році там була побудована перемичка, що з'єднала завод з міськими тепломережами. Тепла, отриманого під час спалювання сміття, досить, щоб забезпечити опаленням і гарячою водою близько 300 багатоповерхівок. В рамках програми модернізації були реконструйовано систему очищення викидів, що дозволило істотно поліпшити екологічні показники підприємства.

Зараз сміттєспалювальний завод «Енергія» - повноцінна міська міні-теплоцентраль, а Київ - єдине місто в Україні, де з побутового сміття проводиться і подається в мережі теплоенергія. На сьогодні завод переробляє близько 25% обсягу твердих побутових відходів життєдіяльності Києва.

Після входження компанії до складу ДТЕК, інвестиції були спрямовані в капремонти та реконструкцію комунального майна. В цілому в 2001-2017 рр. «Київенерго» інвестувало в теплове господарство столиці понад 3,2 млрд грн., з них 2,9 млрд грн. - в 2013-2017 рр.,