Мор качок на Теремках: у Києві немає реагентів на виявлення токсинів

Мор качок на Теремках: у Києві немає реагентів на виявлення токсинів

Для остаточного з’ясування, що викликало масову причину загибелі качок на озерах в мікрорайоні Теремки-2, профільні відомства не мають реагентів на виявлення токсинів.

Вчора Екологічна комісія Київради розглянула це питання, де про загрозливу ситуацію доповіли представники ініціативної групи Теремки-2.

Редакція "Вечірки" отримала коментар одного з учасників Макса Юр’єва. 

"Тобто у випадку отруєння якоюсь невідомою речовиною її навіть не встановлять!" – доповіла на засіданні активістка Аліна Семенова.

Вона додала, що площа можливої загрози вже сягнула 2 км. Тобто площа, де знаходять трупи качок, розширилась. Йдеться про Теремки-1 і селище Жуляни. Там є ріка Нивка, свійські тварини. 

Юр’єв надав редакції копію результатів експертизи. У відповіді комунальне підприємство "Плесо" заявило: 10 та 11 липня взяли зразки з трьох ставків. 

Водночас, у КП "Плесо" заявили, що токсикологічні дослідження не входять до компетенції цього відомства. Були виключені – пташиний грип та хвороба Ньюкасла.
"Екологічна комісія Київради розглянула це питання останнім(!) аж на другий день свого засідання. Чиновники визнали небезпеку техногенної та екологічної катастрофи, на яку треба терміново реагувати", - додав активіст.

За результатами експертизи КП "Плесо" вказує, що вода відібрана з теремківських озер не була отруйна за трьома параметрами: органолептичним, фізико-хімічним і санітарно-бактеріологічним.

Однак для остаточного вердикту потрібні токсикологічні дослідження, які КП "Плесо" не проводить.

Слід окремо наголосити про випадок отруєння дитини. Наразі офіційних підтверджень цієї інформації немає. Однак про це заявляє учасниця ініціативної групи Аліна Семенова. 

"У неділю зафіксований випадок – що на цьому озері була отруєна дитина. Маленька дитина, яка копирсалася в траві, отримала токсичне отруєння", - заявила Семенова під час засідання в Київраді.

Більше тижня тому понад 200 трупів качок місцеві активісти виловили з озер та довколишніх територій парку Теремки. Взимку вони залишалися на озерах, люди їх підгодовували.

Місцеві звинувачують забудовника "Ліко-Холдінг", та беззаперечних доказів цьому немає. Водночас поруч з озерами компанія будує ЖК "Венеція".

На місце подій викликали поліцію, аби зафіксувати мор. Лабораторні дослідження, аби з’ясувати причини мору птахів, ініціювала та оплатила місцева громада. 

Активісти вимагають провести санацію території.

Фото: Максим Юр'єв, Аліна Семенова. Колаж - "Вечірка".