Столичні новобудови можуть почати зносити - які будинки опинилися у зоні ризику?

Столичні новобудови можуть почати зносити - які будинки опинилися у зоні ризику?

Через півтора місяці в області не можна буде будувати висотки і безліч проектів доведеться згорнути. Забудовники кинулися переробляти проектну документацію на свої будинки, побоюючись не вписатися в нові будівельні норми, що вступають в силу з 1 вересня. А хто вже почав будівництво або продаж квартир, не маючи на руках затверджених проектів від Архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), - можуть залишитися без об'єктів. Будинки можуть почати зносити, передає protokol.

- Якщо квартири в будинках починають продавати, не маючи на це всіх законних підстав і документації - це порушення закону. До компаній можуть застосовуватися не тільки грошові штрафні санкції, а й приписи аж до знесення незаконного будівництва. ДАБК повинна їх виявляти. Але, думаю, таких буде небагато. Вже зараз багато будівельників переробляють свої проекти під нові вимоги, - розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Хто ще не отримав необхідні для початку будівництва дозвільні документи, напевно будуть намагатися всіма правдами і неправдами прискорити отримання жаданих паперів, щоб встигнути до вересня. Хоча нерідко забудовники починають продавати житло новоселам і навіть запускають будівництво ще до отримання всіх дозвільних паперів.

Але наврядче в терміни вийде вклаcтися всім, кажуть експерти. Замовники просто змушені будуть «підігнати» під нові ДБН подані на затвердження проекти і отримати дозвіл на будівництво.

Початкова ціна таких проектів неминуче зросте вже з кінця 2018 початку 2019 року, а кількість самих будов в 10 км від Києва знизиться приблизно на третину, кажуть будівельники.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.