На Дарниці над киянами та деревами проводять унікальний експеримент

На Дарниці над киянами та деревами проводять унікальний експеримент

Для проведення дослідження обрано територію у межах бульвару Перова — проспекту. Визволителів — просп. Миру — вул. Будівельників у місті Києві. 

Команда Kyiv Smart City анонсувала початок унікального еко-проекту “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”. Результати аналізу покажуть вже цієї осені. 

Як розповідають у Kyiv Smart City, вони розглянуть, наскільки безпечно пересування на даній ділянці під впливом всіх негативних екологічних чинників. Зокрема, чи перевищено нормативи по забрудненню повітря. Для цього планується виміряти дрібнодисперсний пил, з’ясувати, скільки  нікелю, свинцю та інших важких металів міститься у повітрі. Ці дані допоможуть зрозуміти, які є ризики для здоров’я пішоходів та велосипедистів, що пересуваються ділянкою.

У фокусі дослідження — зелені насадження, які формують екосистему та сприяють очищенню повітря. За допомогою дрону з тепловізором буде вивчатися вплив дерев на мікроклімат локації. У такий спосіб дослідники проаналізують, посадка яких рослин допоможе у покращенні екологічної ситуації. 

Еко-дослідження є спільною роботою ініціативи Kyiv Smart City, НГО “Український екологічний клуб «Зелена Хвиля»”, кампанії “Міста для життя. Київ”, ЦГО ім. Бориса Срезневського та ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Вимірювання шкідливих речовин у повітрі на ділянці безкоштовно здійснюється лабораторією Public lab. Згідно з отриманими результатами буде розроблено рекомендації для киян та влади міста.

 Глобальна мета проекту — розробити фреймворк дослідження аналогічних локацій для інших населених пунктів у форматі “комфорт-екологія”. Так науковці створять інформаційну базу для  розв’язання завдань екологічної безпеки у Києві та допоможуть у цьому іншим містам.