Серед скверу на Рейтарській виросли вігвами та намети з тисяч пластикових ящиків

Серед скверу на Рейтарській виросли вігвами та намети з тисяч пластикових ящиків

Закинутий сквер по вулиці Рейтарській перетворився на арт-простір, в якому з’явилася інсталяція білоруського художника Романа Камінського.

Інтервенція арту "перетворила неживий, майже позбавлений рослинності сквер-пустир на вулиці Рейтарській".

Автор назвав свою роботу "Утилітарний захват". 

Чотири тисячі пластикових ящиків утворили мозаїчний контур гострих кутів, які кожен з глядачів може потрактувати на свій лад. Приміром, геометричні лінії організаторам нагадали вігвами чи намети/курені.

- Роман створив композицію, побудовану на взаємодії з деревами і парканом, зробивши депресивний простір вмираючого скверу своїм стратегічним ресурсом, - йдеться в описі на Facebook-сторінці події.

Інсталяція дійсно зливається з простором. Там мешканці довколишніх будинків вже проводять за бесідами вечори, а смітники свідчать про популярність місця. 

- Чорні геометричні конструкції, одночасно впізнавані (тривіальна тара) і дивовижні в цьому просторі вражають масштабом і кількістю: сперечаються з пейзажем і доповнюють його, нагадують намети, курені, вігвами.

Масштаб і кількість пластику: ревіталізація занедбаного простору креативом

Автор намагався наповнити життям занедбаний міський простір. 

Пустирі, недоглянуті, занедбані сквери ... В кожному місті знайдеться цілий перелік таких просторів, що володіють потенціалом розвитку і здатні приносити користь мешканцям.

Однак в очікуванні рішень "зверху" і інвестицій, вони роками і десятиліттями поширюють зневіру на навколишні території.

Тривіальне і художнє, приватне і публічне, красиве і потворне, унікальне і тиражне: художник запрошує нас до рефлексії над цими категоріями.

Виставка під відкритим небом з’явилася поруч з галереєю "Едукаторіум" 12 липня (Рейтарська, 10-12).