Як Ярославів Вал перетворився на вулицю ста перешкод

Як Ярославів Вал перетворився на вулицю ста перешкод

Ярославовим Валом можна буде вільно пересуватися на раніше середини осені

Центр Києва – вулиця Ярославів Вал, починаючи з Львівської площі, тимчасово перетворився на незручний й навіть небезпечний для мешканців, перехожих й автомобілістів район.

Львівська площа – окрема «оаза» кошмарів нашого міста. Просто перед Будинком Художника – величезний облуплений басейн зі сміттям, який колись був фонтаном. Далі, у скверику, притулився дивний заклад - «Посольство біткойну в Україні» - в звичайному кіоску. Поряд працює дорожня техніка, поміж якої сновигають через вулицю пішоходи.

З іншої сторони Ярвалу на два квартали простягнулися глибокі траншеї, з насипами до вікон напівпідвальних помешкань. Тут робітники закладають силовий кабель до новобудов. Серед куп піску й глини сяк-так паркуються авто, по проїжджій частині ходять люди, що оминають розриття. На малій швидкості, оминаючи каналізаційні люки, що стирчать з асфальту на 3-4 сантиметри, протискаються машини. Видно, що нижні шари асфальтобетонного покриття поклали, а верхній буде укладено по закінченні земляних робіт на пішохідних тротуарах.

Іншу частину Ярославового Валу нещодавно реконструювали ідеально: з новими гранітними бордюрами, із зонами проти ковзання для мало мобільних груп населення. Тротуарна плитка підігнана одна до одної бездоганно. Але є ще вкраплення не залатаних ділянок, розриття для прокладки комунікацій.

До закінчення будівельного сезону в середині осені дорожні роботи з реконструкції вулиці Ярославів Вал мають бути завершені. Про це заявляло керівництво «Київавтодору». Але станом на зараз вулиця, на якій розмішені 5 посольств, популярний вуз, три готелі, купа житлових будинків, поки малопридатна для пересування. Для завершення реконструкції тут потрібно виконати ще до 65 відсотків робіт.