За яких умов забудовникам дозволили склити балкони

За яких умов забудовникам дозволили склити балкони

В Україні придумали, як зробити балкони багатоповерхівок  привабливими: забудовникам скасували заборону на скління балконів тобто їх одразу зроблять в одному стилі.

Цей дозвіл стосуватиметься балконів вище 3-го поверху. І має низку технічних параметрів.

- Відповідно до нових змін, скління балконів або лоджій з шириною не менше 1,2 м дозволяється виконувати, якщо площа скління становить не менше 50% від площі зовнішніх стін балконів, а вікна влаштовуються з сумарною шириною не менше 1,2 м і відчиняються на бік балкона, - йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Формально задля цього профільне відомство внесло зміни до Державних будівельних норм Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення», які вступають в силу з 1 жовтня 2018 року.

Як пояснив заступник міністра Лев Парцхаладзе, до цих змін забудовникам забороняли склити балкони самостійно. Саме тому люди робили це самостійно. А це не тільки псувало естетику вулиць, а й впливало на безпеку. Власники розширювали площі своїх балконів та лоджій, перетворюючи їх в незаплановані прибудови.

До слова, скління балконів не тільки в Києві, а й по всій Україні стало мемом. Часто самостійний дизайн прибудов досить вирізняється та не вписується в загальну композицію будівель. Так, раніше на Солом'янці помітили цілий каскад балконів-"пірамід", в історичній частині міста по вулиці Олеся Гончара фасад історичної будівлі "оновили" зрубом, а поруч з метро "Арсенальна" був помічений ніс корабля замість балкону.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

Фото балкону в Києві опублікував Клим Братківський