Кличко розповів, скільки заробляє та на що витрачає Київ

Кличко розповів, скільки заробляє та на що витрачає Київ

Одну третину доріг Києва вже відремонтували, а 75 мостів Києва перебувають в аварійному стані та теж потребують реставрації, заявив мер міста Віталій Кличко.

Про ситуацію з доходами та витратами столиці головний менеджер Києва розповів журналу «Новое время».

- Але можу сказати відверто: грошей нам не вистачає. Нам треба вкладати сотні мільярдів гривень у розвиток нашого міста…Порівняно з попередніми роками все набагато краще. Якщо в 2015-му бюджет міста становив 27 млрд грн, то сьогодні — 50 млрд грн. Я переконаний, що цьогоріч бюджет буде профіцитним, ми його збільшимо, - розповів Кличко.

На питання журналіста, на що саме місту не вистачає бюджету, він розповів про ситуацію з інфраструктурою.

За його оцінками, Києву бракує ще сотень мільярдів гривень. Він наводить приклад з аварійним колектором, який був в аварійному стані з 1999 року. Торік була запущена друга нитка колектора. Цей проект обійшовся міському бюджету в майже 1,1 млрд грн. Ще на ремонт колектора треба більше мільярда гривень.

- Ми ремонтуємо інфраструктуру. Міст, який "втомився", — Шулявський: його реконструкція обійдеться в 1 млрд грн. Зробили огляд: 75 мостів перебувають у передаварійному стані. Можете собі уявити? Один — більше одного мільярда, а 75? Скільки грошей потрібно вкладати тільки в мости! 

Щодо глобального ремонту доріг Києва

В інтерв’ю Кличко називає масштаби інфраструктурних проектів. 

У столиці – 1 667 км доріг, 500 з них відремонтували протягом двох останніх років. 

- Якщо 2018-го відремонтуємо ще 300 км, майже половина доріг Києва буде відповідати європейським стандартам. Це нові покриття і доріжки, тротуари та освітлення. І кияни вже це бачать. Але роботи ще дуже багато.

Про дитячі садки

За його словами, в місті протягом останніх двох років відкрили 17 нових дитячих садків. Загалом черга зменшилась з 15 тисяч дітей до 2 тис..

Нагадаємо, в 2018 році київська мерія планує реконструювати щонайменше 14 парків. 

Фото: Кличко - мер