У столиці діє собача школа: навчання для тварин не менш важливе ніж для дітей

У столиці діє собача школа: навчання для тварин не менш важливе ніж для дітей

Біля видавництва «Київська правда», на вул. М.Гречка, знаходиться дресирувальний майданчик «Юнікс», де щовихідних досвідчені кінологи-інструктори проводять заняття для собак та їх господарів. Собак вчать виконувати команди, слухатися господарів, а людей – находити спільну мову з улюбленцями.

13-річна Аня ходить сюди разом з стаф-тер’єром Айрою. Пес слухається дівчинку бездоганно. Під суровим поглядом хазяйки стримується і навіть не відгавкується  коли до нього чіпляються інші собаки . Заняття вони відвідують вже майже рік. У планах Ані їздити з собакою на змагання, тому часу на навчання чотирилапого дівчинка не шкодує.

- Мені подобаються великі собаки. Стафи – вони класні по характеру, активні. При належному вихованні вони зовсім не агресивні, - пояснює дівчинка.

Наталія Патук ходить на заняття разом з стафом Баксом. Жінка розповідає, що до цього намагались відвідувати інші тренувальні майданчики, але тут сподобалось більше всього.

- Ми з Баксом ходимо на заняття вже протягом 2 місяців. За цей час він навчився таким командам як: «сидіти», «стояти», «поруч», «до мене». В подальшому ми плануємо йти з ним у спорт, - розповідає Наталія.

А інструктор-дресирувальник Олександр Гуменюк зазначає, що таке навчання потрібно не лише собакам великих порід, а й маленьким декоративним також.

- Будь-яка собака повинна проходити навчання, навіть маленькі, адже часто вони більш агресивні ніж великі. Чому люди не вчать маленьких собачок? Якщо вона загавкає на когось, то господар її бере на руки та починає погладжувати, щоб вона заспокоїлась. І вважають, що проблема вирішена, адже вона нікого не вкусила. І собачки сприймають це як похвалу, адже її погладили.  І потім вони ще більше гавкають на людей чи інших великих собак, - пояснює Олександр Гуменюк.

А от скільки часу потрібно щоб видресирувати собаку, залежить від власника.  Він повинен обов’язково навчитись корегувати поведінку улюбленця.

Експерт по робочих якостях МКФ Дмитро Козоріз зазначає, що в Києві існує проблема з дресирувальними майданчиками.

- Власники собак – це досить великий сегмент українців. І зараз створюються закони де прописано, що власник відповідає за всі дії собаки, що собака має бути на повідку, чіпована, та інше. Тобто створюють закони, в яких зазначено, що людина має зробити, але не створені умови для цього. В нас нема майданчиків, мало спеціалістів, - зазначає Дмитро Козоріз.

За словами пана Козоріза, у Німеччині 3600 муніципальних майданчиків для дресирування тварин. Там собаки, зріст яких більше ніж 40 см у холці, повинні проходити навчання та отримувати документ який засвідчує це.

Поруч з дорослими «учнями» займались маленькі цуценята. Деякі з них навіть не вміють ще виконувати команду «сидіти» чи «лежати». Після кожної вдало виконаної команди малюки отримують щось смачненьке.

Вартість навчання на дресирувальному майданчику «Юнікс» - 50 грн. за одне заняття.

Дізнатися більше про дресирувальний майданчик можна за посиланням.

Контакти для зв’язку з організаторами: [email protected].

Дізнатись про інші дресирувальні майданчики, навчання для чотирилапих та їхніх господарів, можна у Кінологічній  спілці України.