Ніякої сметани. Супрун порадила, що робити від пляжних опіків

Ніякої сметани. Супрун порадила, що робити від пляжних опіків

У розпал сезону відпусток виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала рекомендації, як рятуватися від сонячних опіків. Перш за все вона заперечила користь від сметани. - Складно сказати, чому люди колись вирішили: чим швидше я намащу опік від сонця сметаною, олією чи зубною пастою, тим краще мені стане. Адже це дуже погана перша допомога при такому опіку. Теж саме стосується кремів, мазів та пінок на жирній основі, як дексопантенол, - наголосила вона.

Разом із лікарем-комбустіологом Вячеславом Назаренком міністр радить, як правильно надавати першу допомогу при сонячних опіках. 

У залежності від ступеня опіку допомога також потрібна різна, від лікування в домашніх умовах - до звернення у медзаклад.

У будь-якому разі, насамперед, потерпілого слід перенести/перевести у прохолодне місце без доступу прямих сонячних променів. Далі:

1. Охолодіть опікові ділянки водою або прикладіть на 5 – 10 хвилин міхур з льодом чи інший холодний предмет.

2. При наявності опіків великої площі можна прийняти знеболювальні препарати (парацетамол, ібупрофен, німесулід).

3. Якщо є симптоми загального перегрівання - змочіть шкіру холодною водою, покладіть на великі судини (шия, стегна- пахові складки) міхур з льодом загорнутий у чисту тканину або холодні компреси. 

4. Далі пошкоджену шкіру можна обробити водорозчинними (!) препаратами - це тримістін, пантестін, мірамістин.
Не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами, пінами, оліями чи жирними речовинами.
Є помилкова думка, що опік слід одразу обробити дексапантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях надання допомоги під час опіку його немає. Жиророзчинні препарати створюють на шкірі плівку, яка перешкоджає вивільненню ексудату та порушує теплообмін, посилює набряк тканин, що в свою чергу погіршує стан постраждалого.

5. При утворенні пухирів слід накласти пов'язки зі стерильних перев'язувальних засобів з неспиртовими антисептиками (бетадин, хлоргексидин, декасан, октенісепт) та водорозчинними мазями. Поява пухирів та посилення болю можлива на 2-4 добу. При утворенні великих і/або множинних пухирів більш ніж 1 см в діаметрі - зверніться до медичного закладу.

6. Пийте багато рідини.

7. Мастити уражені ділянки жирними кремами, мазями, вітамінними зовнішніми препаратами, пінними засобами можна з 5-6 доби після отримання УФ-опіків.

Загалом краще обіднього сонця уникати. Найгарячіше воно з 12:00 до 16:00 годин. Тому в цей час краще заховатися під накриття.

Фото: burst.shopify.com