У Києві отрутою вижили качок з озер

У Києві отрутою вижили качок з озер

Протягом тижня місцеві мешканці сусідніх з парком Теремки будинків знаходили десятки мертвих качок, які раніше масово гніздувалися в місцевих озерах.

Масова смерть птахів триває й досі, місцеві виловлюють тих, хто вижив, та доставляють в притулки. 

Рятувати качок взявся весь мікрорайон. Місцева мешканка Тамара розповідає, що кілька днів тому довкола озера бачили розкиданий хліб зі слідами червоного кольору. Люди хвилюються, що йдеться про отруту, яка може також нашкодити й домашнім улюбленцям або дітям.

Офіційно версію про отруту ще не підтвердили. Однак, що стало причиною масового мору качок, наразі невідомо. 

Трупи качок віддали на експертизу Держпродспоживслужбі. Станом на зараз дослідники виключили пташиний грип та хворобу Ньюкасла (псевдочума птахів). У лабораторії продовжують дослідження. 

Віруси, хвороби не підтвердились. Чекаємо токсини, - пише місцева активістка Аліна Семенова.

Фото: Максим Юр'єв, Аліна Семенова

Місцеві звинувачують забудовника "Ліко-Холдінг", та беззаперечних доказів цьому немає. Водночас поруч з озерами компанія будує ЖК "Венеція". 

Фото: Сашко Брижко

Інформація про подію набула широкого розголосу. У спільнотах пишуть, що такі випадки не одиничні. Смерть птахів спричинила резонанс серед мешканців Теремків . І його можна зрозуміти, побачивши, як багато пернатих полюбляли цей каскад озер.

Місцеві мешканці викликали поліцію та ветлікаря, а також написали звернення до Київради та Уряду.

Прикметно, що в травні Київрада розірвала зі згаданим забудовником договір оренди великої ділянки по вул. Касіяна, Конєва і Ломоносова (8,2 гектара).

Нагадаємо, качки та черепахи у «калюжі»: коли Блакитне озеро стане озером.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!