Електронні аукціони - надійний спосіб підвищення вартості землі

Електронні аукціони - надійний спосіб підвищення вартості землі

Електронні аукціони із продажу прав оренди на сільськогосподарську землю сприятимуть підвищенню її вартості і, відповідно, зростання доходів місцевих громад. Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов в ефірі Радіо НВ.  За його словами, цей пілот якраз проводитися для того, щоб показати, що в разі повноцінного запуску ринку землі, її можна буде вигідно продати.

- Розраховуємо переконати всіх скептиків у тому, що земельні відносини в Україні можуть бути чесними, прозорими і ефективними, і такими, що не потрібно боятися, - зауважив заступник міністра.

Він зазначив, що в Україні сьогодні близько 10 млн гектарів сільськогосподарської землі, більша частина якої знаходиться саме в власності держави. З них тільки 4 млн гектарів офіційно здається в оренду. Причому, за мінімальною ціною на аукціонах, які відбуваються в якихось глибинках, і про які ніхто не знає.
Перші експерименти, які проводилися з великими держкомпаніями, показали, що ціна оренди, в порівнянні з тими договорами, які були укладені раніше, "збільшується мінімум на 80%".

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.