Супрун розповіла про небезпеку ранків без сніданків

Супрун розповіла про небезпеку ранків без сніданків

Чому не можна виходити з дому не поснідавши? Про це розповіла відома руйнівниця міфів, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

- Залізне правило всіх дбайливих батьків - ніколи не випускати з дому без хорошого сніданку! Хоч це може здаватись досить простою чи навіть банальною порадою, проте багато дорослих людей нехтують сніданком, хоча знають, що це гарантований шлях до проблем зі здоров‘ям, - каже Супрун.

Тож чим шкідливо не снідати?

  • Відчуття голоду «змусить» споживати шкідливу їжу

Смачний та корисний сніданок впливає на наше відчуття голоду протягом дня. Тому якщо ви не снідали, існує висока ймовірність, що почуття голоду «змусить» вас запихатися чимось на ходу. Крім того, люди, які пропускають сніданок, більш схильні їсти шкідливу їжу протягом дня, перебрати з калоріями та вживати менше поживних речовин.

  • Зростають ризики появи жовчнокам‘яної хвороби

Досить часто лікарі констатують наявність каменів у жовчному міхурі у молодих людей з нормальною вагою. Після аналізу їх харчових звичок зазвичай виявляється, що вони відмовляються від сніданків та дотримуються безжирових дієт задля схуднення, що і призводить до згущення жовчі.

  • Дієта не спрацює

Пропускати сніданок, якщо ви худнете - не найкраща ідея. Дослідження кажуть, що люди, які зазвичай не снідають, більш схильні набирати зайву вагу через те, що не можуть контролювати відчуття голоду. Звісно, відсутність сніданку може зменшити кількість калорій, спожитих протягом дня. Проте це не є ефективним та безпечним методом схуднення.

  • Мозку тяжко працювати

В середньому між вечерею та сніданком проходить 8-12 годин. Тому після пробудження ваш мозок потребує підзарядки, щоб нормально функціонувати. Результати досліджень вказують, що саме поживний сніданок дозволяє стимулювати пам‘ять, концентрацію уваги та готовність навчатись. Особливо, це важливо для дітей та підлітків.

До того ж, важливо снідати не пізніше ніж через 2 години після пробудження.

Нагадаємо, Супрун проти пива: які ризики викликає алкоголь у спеку.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.