Качки та черепахи у «калюжі»: коли Блакитне озеро стане озером

Качки та черепахи у «калюжі»: коли Блакитне озеро стане озером

На Виноградарі продовжують будівельні роботи біля одного з озер. Навколо «бетонки», як називають водойму місцеві, з’являються пішохідні доріжки. Але, не дивлячись на відносно невелику територію, лише прокладання доріжок триває вже місяць.

Біля Блакитного озера встановили таблички з попередженнями про заборону купання. Як ми вже повідомляли раніше, окрім доріжок тут мають встановити зручні лави для відпочинку.

На жаль, з кожним роком озеро все більше обростає очеретом та водоростям. Але місцеві мешканці приходять сюди, щоб помилуватись різнокольоровими водяними ліліями.

Також, попри жахливий стан самої водойми, «бетонку» обжили черепахи та десятки качечок.

Нагадаємо, що «відроджувати» озеро почали ще у 2015 році. Тоді, за ініціативи депутата Олексія Окопного,  розчистили територію довкола ставка. Близько року тому на ставку понизили рівень води, викосили очерет, перекопали берег і встановили оновлену систему зливової каналізації. Втім, після завершення очистки берегів рівень води так і залишився досить низьким.

І ось вже 2018 рік, а роботи продовжуються. Олег Юсипенко, в.о. генерального директора КП «Плесо», на балансі якого перебуває Блакитне озеро, запевняє в успішному фіналі ремонту.

- Вже до кінця цього року ми обов’язково закінчимо ремонтні роботи, вичистимо озеро та піднімемо рівень води. Раніше над цим працювали інші люди і заважала нестача фінансів. Але цього разу ми маємо довести все до кінця, - розповів «Вечірці» Олег Юсипенко.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!