Столична опера продовжує шокувати своїм фасадом й банерами з пластмаси

Столична опера продовжує шокувати своїм фасадом й банерами з пластмаси

У центрі Києва вже довгі місяці «радує» своїм загадковим зовнішнім виглядом грандіозна історична споруда, збудована у 1901 році  - Національна опера України. Будівля наполовину пофарбована в якісь дивні біло-сірі кольори, центральний фасад залишається незайманим – в своїх охристих тонах. До того ж, тут весь театральний сезон у самому центрі будівлі висіли гігантські банери-афіші спектаклів, наче прикриваючи не пофарбовану частину театру.

Королевський театр у Мадриді
Королевський театр у Мадриді
Паризька опера Гарн'є
Паризька опера Гарн'є
Віденська опера
Віденська опера
Театр Ла Скала
Театр Ла Скала
Опера у Будапешті
Опера у Будапешті
Берлінська опера
Берлінська опера
Празький Рудольфінум
Празький Рудольфінум
Одеська опера
Одеська опера

Кияни кажуть, що не бачили в Європі, аби історичні фасади театрів (а не сучасні) заліплювали дешевою пластмасою афіш. Напроти, всі намагаються робити рекламу, показувати репертуар в більш цивілізований спосіб, а архітектурою театральних споруд навпаки – пишаються, й всіляко її підкреслюють, наприклад – світлом.

Спеціалісти столичного Управління охорони пам’яток розповіли «Вечірці», що споруда не знаходиться під їх юрисдикцією, нею опікується Мінкульт. В Управлінні думають, що це наслідки невдалого ремонту частини фасаду. Навряд чи все зроблено спеціально. Виглядає дивно. Щодо до того, чи припустимо таке, чи ні - правил таких немає, просто якщо фарбується пам'ятка архітектури, розробляється проект фарбування фасаду, він затверджується, і потім ведуться роботи. Іноді фарбування роблять на підставі серйозних досліджень, зондажів, виявляючи первісний колір. Але, частіше, просто підбирають кольори, схожі на ті, що вже були.

Але, наразі, з кольорами у Національній опері явно не вгадали. «Вечірка» надіслала запит у дирекцію Національної опери щодо проблем з фасадом театру. Чекаємо відповіді, з якою ознайомимо киян. Як бережуть свої оперні театри в столицях Європи дивіться  у фотобідбірці.

Нагадуємо, що площа перед Національною оперою очікує на реконструкцію. Подробиці від "Вечірки" читайте тут.  

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.