В Україні заборонили кіоски на тротуарах

В Україні заборонили кіоски на тротуарах

Пішохідні зони залишать пішоходам – в Україні з 1 вересня наберуть чинності нові правила, які забороняють встановлювати торгівельні, рекламні та загороджувальні конструкції під час проектування доріг.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, повідомили 5 липня у прес-службі відомства.

- Пішохідні зони на те й називаються «пішохідними», тому що призначені для пішоходів, для їх зручності та комфорту в пересуванні. Тому логічно, що на цих шляхах не потрібно встановлювати рекламні конструкції, кіоски чи розміщувати люки та дощоприймачі, адже це заважає безперешкодному руху по тротуарах та навіть може нести небезпеку для пішоходів. Тому у новому ДБН щодо вулиць і доріг ми чітко прописали, що при їх проектуванні в населених пунктах це не допускається, - пояснив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Так, згідно з новим ДБН, на пішохідних зонах тротуару не допускається встановлення: дорожньої огорожі та опор, рекламних конструкцій, тимчасових споруд (торгових кіосків, павільйонів, лотків, палаток тощо), приямків від люків та дощоприймачів; сходів та ґанків будинків тощо.

Щодо вже побудованих перепон на території пішоходів у Мінрегіонбуді додали:

- Для врегулювання цього питання на вже побудованих об’єктах необхідна відповідна законодавча та нормативно-правова база.

Зміни стосуються ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів». Цей документ був розроблений на заміну аналогічній ініціативі 2001 року та розповсюджується на нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт вулиць і доріг.

Нагадаємо, Верховна Рада заборонила рекламу «на стовпах».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

Фото: delo.ua