Навігатор 9-го липня: що цікавого в Києві

Навігатор 9-го липня: що цікавого в Києві

День у музеї: монастирські сади у Софії

Закладаючи монастирські сади («вертогради», «веридари»), ченці намагалися відтворити рай на землі, створити осередок благочестивого життя та усамітнення, а разом з тим й зразкове господарство, яке накопичувало знання про садівництво, що, зрештою, стало підґрунтям для «паркового буму» доби пізнього ренесансу та бароко. На жаль, давня сакральна ландшафтна архітектура України у своєму первинному вигляді не збереглася, тому реконструювати можна лише за письмовими згадками, планами 17-поч. 20 століття та європейськими аналогами, що й пропонується зробити глядачам, оглянувши виставку.

Коли: 10:00 -19:00

Де: Софія Київська, виставка експонується у виставкових залах «Брами Заборовського»

Вхід вільний

Вечір  в кіно: один вражаючий день Землі

Нова робота студії BBC Earth Films – дивовижна подорож, яка розкриває силу природи. Протягом одного дня сюжет слід за сонцем – від найвищих гір, через віддалені острови до екзотичних джунглях. За допомогою новітніх технологій фільм знайомить глядачів з колоритними тваринами, і нагадує: щодня в світі відбувається більше чудес, ніж ви можете собі уявити.

Коли: о 19:00

Де: кінотеатр «Кінопанорама», вул. Шота Руставелі, 19

Вартість: 40-65 грн.

Вечір  лекційний: artist talk письменниці та режисерки Джуліет Жак

У  рамках проекту Coming Out of Isolation: Through Art to Visibility фонд ІЗОЛЯЦІЯ та ГО KyivPride презентують artist talk письменниці та режисерки Джуліет Жак (Лондон), яка нині перебуває на резиденції фонду ІЗОЛЯЦІЯ у Києві. Її оповідання The Woman in the Portrait (2014) описує життя вигаданої трансгендерної жінки у Берліні часів Веймарської республіки, розглядаючи репрезентацію транс-людей у мистецтві. Її десятихвилинний фільм You Will Be Free (2017) є поетичним роздумом про вплив кризи ВІЛ/СНІД, а також про ідеї смерті, тіла й загробного життя, надихнуті творчістю американської акторки й письменниці Кукі Мюллер (1949-1989). Джуліет також виконає уривок зі свого тексту Sertraline Surrealism, присвяченого концепту "божевільного генія" та його впливу на її життя. 

Коли: о 19:00

Де: ІЗОЛЯЦІЯ, вул. Набережно-Лугова, 8

Вхід вільний

Вечір в театрі: "Методи виховання малих засранців"

Як жити, коли з рідними тебе не пов’язує нічого, крім бажання якнайшвидше продати спільну хату? Хто винен, що собака розуміє тебе краще за рідного брата? Що робити, коли поняття «родинний зв’язок» звучить якось «напряжно»? Чому все так? Через погане виховання? Складні життєві обставини?.. Або просто через твоє невміння любити?

Історія трьох братів, які майже втратили зв’язок один з одним. І все що їх досі об’єднує — батьківська хата та старий пес Кубік… Але роздається стукіт у двері і входить Вона… Єдина… Єдина, хто може їх примирити. Або посварити назавжди, витягнувши «із шафи» усі таємниці… Чим все скінчиться? Братанням чи мордобоєм? Залежить від того, чи відомі Їй методи виховання малих засранців.

Коли: 19:00

Де: Новий український театр, вул. Михайлівська, 24Ж

Вартість: 200 грн.