Поліція отримала право конфісковувати «євробляхи»

Поліція отримала право конфісковувати «євробляхи»

Українців на єврономерах, які без тимчасової реєстрації більше двох місяців використовують авто, зупинятиме і штрафуватиме поліція. Використовуючи лазівку в законі, недобросовісні водії можуть оформити авто на іноземну фірму і без розмитнення користуватися цілий рік. Але це не позбавляє їх обов’язку проходити реєстрацію у Сервісних центрах МВС. Донедавна правоохоронці не мали доступу до автоматизованої системи митного оформлення, передає mmr.net.ua. А без причини зупиняти машини на єврономерах і питати про те, як довго авто перебуває на території України — незаконно. Тепер же поліція може звіряти номери з даними в автоматичній системі і зупиняти тих, хто порушив вимоги закону.

В Україну завезли 2,8 млн автомобілів на єврономерах у так званому «режимі тимчасового ввезення». Це означає, що машини оформлені на іноземців і за законом без розмитнення, сплати мит, податків і акцизів можуть перебувати на території країни цілий рік. Закон дає таке право лише нерезидентам, тобто іноземцям (ст. 380 Податкового кодексу). Але українці знайшли «вихід» із ситуації. Машини оформлюють на іноземців, а самі отримують довіреність, раз на рік перетинають кордон і роками користуються нерозмитненою машиною.
Поліція не має права без причини зупиняти автомобілі. Однак прийняття Кабінетом міністрів постанови про «Створенні умов для запобігання ухиленню від сплати митних платежів» фактично розв’язало правоохоронцям руки.

- Транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України для власного користування більш ніж на два місяці, підлягають державній реєстрації у сервісних центрах МВС, — йдеться у затвердженому Кабміном Порядку №1388.

Ті, хто не пройшов реєстрацію у сервісних центрах, мають сплатити штраф. Так, стаття 121 Кодексу про адміністративні правопорушення зазначає: «Керування водіями транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими у встановленому порядку […] тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
І якщо до митного оформлення поліція не має жодного відношення, то покарати за адміністративне правопорушення правоохоронці мають повне право. Проблема полягала в тому, що патрульна поліція не могла визначити, як довго авто з іноземними номерами використовується в Україні. Нова постанова уряду відкрила доступ до такої інформації.

- Поліцейські та посадові особи Міністерства внутрішніх справ мають право доступу до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор — 2006», — йдеться у постанові №479.

Першого разу поліція може оштрафувати водіїв на єврономерах на суму від 170 до 255 грн. Однак повторне порушення тягне за собою штраф до 510 грн або громадські роботи до 40 годин з можливим вилученням автомобіля.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.