Кличко знову пояснив, чому підвищать тарифи на проїзд

Кличко знову пояснив, чому підвищать тарифи на проїзд

14 липня зміняться тарифи у громадському транспортів столиці. Кияни сподівалися, що міська влада відтермінує цей крок. Проте, мер Києва заявив, що без підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті не уникнути кризи у транспортній сфері столиці. Про це повідомили в прес-службі мера.

Міський голова відзначив, що для забезпечення життєдіяльності міста, владі столиці доводиться ухвалювати і непопулярні рішення, зокрема, щодо підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, яке має відбутися з 14 липня.

- Ми вимушені зробити цей складний крок. – Незважаючи на політичні рейтинги і спекуляції, яких навколо цього питання багато. Бо треба бути відповідальними і чесно говорити, що інакше нам не уникнути кризи у транспортній сфері столиці,- сказав Кличко. 

Він пояснив, що наразі комунальні транспортні підприємства міста працюють у збиток. Тож отримані від підвищення тарифів кошти будуть спрямовані на розвиток транспортної інфраструктури, ремонт і закупівлю рухомого складу, підвищення заробітних плат працівникам комунальних транспортних підприємств. Також підвищення тарифів дозволить зменшити суми дотацій, які виділяються на покриття збитків підприємств транспорту. 

- Останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році - лише  коригування окремих його складових. А тим часом в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 рази, вартість дизельного палива – у 1,5 рази, вартість шин – у 1,5 рази. індекс споживчих цін за період 2015-2017 роки становить 183%,- додав він.

Разом з тим, відзначив мер столиці, через недостатній рівень заробітної плати як у "Київпастрансу", так і "Метрополітену" недоукомплектований штат фахівців. Так, «Київпастрансу» не вистачає однієї четвертої від штату працівників  - там 2 434 незаповнених вакансії. "Київському метрополітену" дещо менше – у них на сьогодні 468 вільних вакансій. А від укомплектованості цих підприємств залежить і безпека киян, які користуються громадським транспортом", - відзначив Кличко. 

Потребує також ремонту і рухомий склад київського метрополітену, яким щодня користуються в середньому півтора мільйона пасажирів. Також є потреба у придбанні нових вагонів та ремонті 13 станцій метро. 

- Останнє, на чому хочу наголосити: сьогодні всі маніпулюють цифрою 8 гривень за проїзд. Це вартість разової поїздки! Для тих, хто користується столичним транспортом регулярно, проїзд коштуватиме 6,50 грн в середньому. І це все одно нижче його собівартості!", - підкреслив Віталій Кличко та додав, що столична влада залишає безкоштовний проїзд для пільгових категорій киян.

Нагадаємо, Київводоканал показав свої нові тарифи на воду.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.