Навігатор 5-го липня: що цікавого в Києві

Навігатор 5-го липня: що цікавого в Києві

Подія дня: відкриття меморіальної дошки Осипу та Надії Мандельштам


У Києві за адресою: вулиця Заньковецької, 3/1 відкриють меморіальну дошку поетові Осипу Мандельштаму та його дружині Надії Мандельштам (Хазіній).  З Надією Хазіною, майбутньою дружиною і берегинею поезії, ученицею Олександри Екстер та Михайла Бойчука, Осип Мандельштам познайомився в Києві. Протягом десятиліття, з 1919 до 1929 року, вони — активні учасники культурного життя тогочасного Києва.  Відкриття меморіальної дошки — пам’ятка народженому в Києві коханню, внесок у відновлення культурної пам’яті міста, заповнення лакуни в історичному літописі Києва. Осип Мандельштам загинув у пересильному таборі під Владивостоком 27 грудня 1938 року.
Коли: з 18:30 по 20:00
Де: вул. Марії Заньковецької вулиця, 3/1

Вечір у галереї: виставка молодих художників «Трансмімезис: емпатія до потворного»


В рамках Summer Show 2018 Voloshyn Gallery представляє виставку молодих художників «Трансмімезис: емпатія до потворного».  Куратор проекту: Юрій Сивирин. Автор концепції: Андрій Сидоренко.  Проект є експериментальним дослідженням причин та характеру екзальтації ірраціонального в творчості різних художників, зокрема емпатії до потворного, яка повторюється в мистецтві різних часів та народів.
Коли: о 19.00
Де:  Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківська, 13
Вхід вільний

Вечір поетичний: презентація збірки «Любити» Сергія Татчина


Киян запрошують на презентацію нової збірки «Любити» талановитого поета Сергія Татчина. Вірші про почуття і відчуття, про любов та пошуки, про те, як «любити» дарує світи-всесвіти.  Збірка «Любити» розпочала серію «Поезія21», яка покликана зафіксувати поточний поетичний момент в сучасній українській літературі. Серія присвячена уже знайомим іменам та, звичайно, покликана відкрити нові. Музичний супровід вечора від Андрія Проценка.
Коли: з 19:00 по 22:00
Де: Nebo BookLab Publishing, вул. Драгомирова, 14
Вхід вільний

Вечір лекційний: про радянське мистецтво Львова


Киян запрошують приєднатися до кураторської екскурсії зі Станіславом Сілантьєвим виставкою «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років». Цей проект – одне з перших великих досліджень художнього життя Львова 1980–1990-х років.
Коли: о 19:00
Де: на 2-му поверсі біля рецепції.
Участь безкоштовна. Реєстрація обов'язкова: https://tockify.com/pinchukartcentre/detail/20/1530806400000

Вечір у театрі: «Володар мух"


Володар мух – перформанс, постдраматичний експресіоністичний театр за мотивами книг Вільяма Голдінга «Володар мух» та Оскара Шпенглера «Cутінки Європи». Гурт школярів опиняється на безлюдному острові. На початках хлопчаки намагаються дотримуватись демократичних ритуалів, проте щось руйнівне поступово і невблаганно бере гору... Прем'єра «Володаря мух» відбулась 8 червня й спровокувала палітру суперечливих вражень.
Коли: з 20:00 по 21:30
Де: Європейський культурний центр «Краків», Русанівська наб, 12
Вартість: 150-250 грн.

Вечір музичний: Women Of The Big Band Era


Киян запрошують послухати безмежно чарівні твори з репертуару кращих вокалісток єри свінгу та біг-бендів у виконанні чарівної вокалістки Аніко Долідзе (Aniko Dolidze) та джазового оркестру. Наживо пролунають пісні, які виконувались легендарними вокалістками – Елла Фіцджеральд, Аніта О’Дей, Хелен Вард, The Andrews Sisters, Джун Крісті, Хелен О’Коннелл, Марта Тілтон, Хелен Форрест.
Коли: о 20:00
Де: Caribbean Club, вул. Симона Петлюри, 4
Вартість:  180—750 ГРН