Уляна Супрун: Які медичні послуги стали безкоштовними з 1 липня

Уляна Супрун: Які медичні послуги стали безкоштовними з 1 липня

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило перелік послуг первинної медичної допомоги, які є безкоштовними. Серед них – профілактичні огляди, вакцинації, невідкладна допомога, оформлення довідок, низка аналізів та досліджень. З повним переліком обов’язково ознайомтеся тут.

-Всі ці послуги є гарантовано оплачені державою – нашими з вами податками через Національну службу здоров’я. Ви не маєте платити за ці послуги, вони для вас є безкоштовні. За них сплачує Національна служба здоров’я тими коштами, які є в державному бюджеті та які визначені на охорону здоров’я, – наголосила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За перші три місяці кампанії «Лікар для кожної сім’ї» понад 10 мільйонів українців підписали декларації зі своїми сімейними лікарями. 161 заклад підписав договір із Національною службою здоров’я України, 12 з яких – приватні лікарні або лікарі-ФОП. До середини липня ці заклади отримають перші оплати від Національної служби здоров’я.

-Національна служба буде гарантом, який буде слідкувати за тим, щоб ті заклади, які мають договір, відповідальним чином ставилися до зобов’язань, які вони на себе взяли, – підкреслив Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України.

Заклади охорони здоров’я повинні виконати низку вимог перед тим, як підписати договір з НСЗУ. Серед першочергових вимог – можливість запису на прийом до лікаря по телефону або онлайн, забір базових аналізів в амбулаторіях та організація прийому пацієнта у вихідні або святкові дні. У майбутньому у лікарнях мають бути відкриті рецепції, комфортні зони очікування та місця для дитячих візків.

-Далеко не все залежить від Національної служби здоров’я. Дуже велику роль у змінах грають власники закладів, тобто – місцева влада, у більшості випадків, тому що саме громади є власниками комунальних закладів охорони здоров’я. Саме від неї залежить, чи забезпечені лікарі комп’ютерами, принтерами, папером, чи є там місце для дитячих візків, чи є там телефон, щоб зробити по ньому запис, і чи взагалі ухвалено рішення про те, що заклад має статус комунального підприємства і може укладати договір з Національною службою здоров’я, – пояснив Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я України.