Увесь живопис Андріївської церкви можна роздивитись зблизька

Увесь живопис Андріївської церкви можна роздивитись зблизька

«Вечірка» продовжує стежити за перебігом робіт у внутрішніх інтер’єрах Андріївської церкви. Їх відкриють для відвідувачів у наступному році. А поки, завдяки науковцям-реставраторам і співробітникам музею «Андріївська церква», надаємо можливість детально розглянути роботи – ікони і картини на релігійну тематику - не кваплячись і з близька. Адже потім вони прикрашатимуть найвіддаленіші кутки церкви і під купольний простір.

Днями науково-реставраційна рада Національного історико-культурного заповідника «Софія Київська» прийняла роботу з реставрації олійного живопису в куполі Андріївської церкви. Центральну ікону Бога-Отця Саваофа та вісім ікон з образами архангелів та херувимів протягом цього року реставрували художники-реставратори Михайло Кортиков, Владислав Кравцов та Віктор Мінько під керівництвом завідуючого науково-реставраційних майстерень заповідника Анатолія Остапчука.

Також на високому рівні було відреставровано п’ять ікон з іконостаса Андріївської церкви, які всі бажаючи вже найближчим часом зможуть побачити на виставці «Піднесена до небес», що проходить у північній виставковій залі Софійського собору (ІІ поверх).

Реставратори завершили реставрацію п’яти ікон з іконостасу Андріївської церкви: «Захарій», «Єлизавета», «Вознесіння», «Воскресіння» та «Воскресіння Лазаря». (полотно, олія, ХVІІІ ст).

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.