В уряді похвалили колишню Київенерго: відкрили електронні карти електромереж

В уряді похвалили колишню Київенерго: відкрили електронні карти електромереж

Карти «ДТЕК Київські електромережі»  стали доступні онлайн. Це спрощує процес приєднання до електромереж і робить відносини клієнта і енергокомпанії більш прозорими і конструктивними. Проект реалізований ДТЕК Мережі спільно з Мінекономрозвитку та Офісом ефективного регулювання (BRDO).

Всі українські енергопостачальні компанії, згідно з вимогами нового Закону України «Про ринок електричної енергії» і Кодексу систем розподілу, зобов'язані оприлюднити у відкритому доступі карти своїх електромереж (геоінформаційні дані) з 1 січня 2019 р.  «ДТЕК Київські електромережі» однією з перших в Україні виконала цю вимогу – вже в червні 2018 р. Про це повідомляє прес-служба компанії.

За допомогою геоінформаційної системи (ГІС) клієнт може отримати онлайн інформацію про розміщення, рівні напруги, протяжності повітряних ліній, адреси та назви трансформаторних підстанцій, потужності розподільних підстанцій, відстані від земельної ділянки до точки приєднання до мережі, вартості приєднання тощо. Функціонал ГІС буде доопрацьовуватися і розширюватися відповідно до вимог Закону та для зручності використання клієнтами компанії.

 -Ми визнаємо, що процедура підключення раніше була дуже складною. Сьогодні системно працюємо над тим, щоб зробити її простою і прозорою для клієнтів. Ми вже публікували карту, на якій нанесені діючі в Києві лінії електропередач і підстанції з даними про їх потужності. Це дозволить споживачу самостійно розрахувати вартість приєднання, а потенційному інвестору – оцінити інвестиційну привабливість об'єкта. Паралельно працюємо над створенням такого ж сервісу для клієнтів Дніпра і Дніпропетровській області», – прокоментував  генеральний директор "ДТЕК Мережі" Іван Гелюх.

-Розкриття інформації щодо електричних мереж компаній робить монополію прозорою та надає можливість бізнесу сформувати оптимальний інвестиційний проект. Я вітаю такі ініціативи і вважаю, що вони допоможуть Україні піднятися в рейтингу "Doing Business», – сказав Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

У Мінекономрозвитку і Офісі ефективного регулювання BRDO підкреслили, що саме простота і прозорість умов приєднання до мереж є важливими показниками при оцінці інвестиційної привабливості країни згідно з рейтингом Doing Business. Минулого року Україна піднялася піднялася на 4 сходинки в рейтингу Doing Business 2018  та зайняла 76 місце в рейтингу, певною мірою і з урахуванням зменшення вартості приєднання електроустановок до мереж КИЇВЕНЕРГО (зараз «ДТЕК Київські електромережі») .

Ознайомитись з геоінформаціною картою можна за посиланням: http://connect.dtek-kem.com.ua/energymap

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.