Тисячі киян слухали на Софійській площі концерт «Шляхи дружби. Равенна–Київ»

Тисячі киян слухали на Софійській площі концерт «Шляхи дружби. Равенна–Київ»

У Києві відбувся грандіозний концерт міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна–Київ» - Міст братерства через мистецтво та культуру.

Ідея найсміливішого та резонансного міжнародного проекту «Шляхи дружби» (Le Vie dell’Amicizia / The Roads of Friendship) належить одному з найвидатніших диригентів сучасності Маестро Ріккардо Муті (Riccardo Muti, Італія).  Цього ж разу в Україні - на Софійській площі, де височить дивовижний Софійский собор італійських та українських митців просто неба об’єднали на одній сцені твори Джузеппе Верді (від Stabat Mater та Te Deum до «Набукко»), а також симфонічна поема «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда, яку прикрасив Джон Малкович своїм блискучим виконанням ролі читця-декламатора.

Проект «Шляхи дружби» увійшов в історію як приклад високого гуманізму, що долає конфронтацію і тупикові політичні рішення, несе високу миротворчу місію, вшановує пам’ять жертв найтрагічніших подій сучасності.

- Саме такі фестивалі як «Шляхи дружби» - це культурний зв’язок. Це повернення України до великої родини європейських народів. Тисячу років тому тут, на Софійському майдані, коли Київ був одним із центрів Східної Європи, тут било культурне життя всієї Європи. І сьогодні Україна повертається до Європи», - звернувся Президент Петро Порошенко до глядачів, учасників та організаторів концерту.

Петро Порошенко також подякував тисячам киян, які зібралися на древньому Софійському майдані: «Жоден дощ, жодна негода не можуть завадити нам провести це фантастичне музичне свято. Свято міжнародне. Свято, яке поєднує Україну і Європу».

Київський міськй голова Віталій Кличко також відвідав концерт, який відбувся на Софійській площі.  Про це повідомили в пре-службі мера.

Мер Києва подякував Міністерству культурної діяльності та спадщини і туризму Італії, Міністерству закордонних справ Італії, адміністрації регіону Емілія-Романья, мерії міста Равенна за підтримку у проведенні цього масштабного заходу.

Такий же концерт 3 липня відбудеться в італійському місті Равенна. І участь в ньому візьмуть українські музиканти.

Як відзначив Кличко, ці музичні «подорожі дружби» мають гуманітарну мету, і закликають до цінностей миру та свободи, взаємної поваги.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.