Понад 670 тисяч мешканців столиці підписали декларації з лікарями: найактивніші райони

Понад 670 тисяч мешканців столиці підписали декларації з лікарями: найактивніші райони

95% столичних терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів підписали декларації з пацієнтами в рамках кампанії Міністерства охорони здоров’я України «Лікар для кожної сім’ї» . Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург під час розширеного засідання Колегії виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), інформує прес-служба КМДА.

Проте, за її словами, про стовідсоткове охоплення киян поки що не йдеться.

- Наразі свого лікаря обрали понад 670 тисяч мешканців столиці. Це близько 23% від усього населення м. Києва – зазначила Валентина Гінзбург. Найактивнішими у цьому сенсі на сьогодні є мешканці Дніпровського та Дарницького районів. Там декларації підписала майже третина населення. Значно повільніше справа йде у Печерському та Солом’янському районах.

Валентина Гінзбург нагадала, що програма «Лікар для кожної сім’ї» стартувала із 2 квітня 2018 року.

Підписавши декларацію, згідно Наказу МОЗ від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», громадянин матиме право на безкоштовне отримання низки медичних послуг, що надаватимуться на первинній ланці. Серед них: динамічне спостереження за станом здоров’я дорослих та дітей; проведення діагностики та лікування; надання невідкладної медичної допомоги; направлення пацієнтів для надання їм вторинної або третинної медичної допомоги; вакцинація відповідно до календаря профілактичних щеплень; спостереження за неускладненою вагітністю; надання окремих послуг паліативної допомоги; ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності тощо.

 -І хоча тим, хто декларацію з лікарем не підписав, у наданні медичної допомоги не відмовлятимуть, я закликаю киян не ігнорувати цю можливість. Добре відомо, що більшість існуючих захворювань можна попередити, а інші – успішно лікувати, коли вони виявлені вчасно. Оберіть лікаря, задекларуйте своє бажання обслуговуватися у нього та піклуйтеся про своє здоров’я та здоров’я своєї родини разом із фахівцем, якому довіряєте, – закликала Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що заробітна платня конкретного лікаря залежатиме від кількості у нього пацієнтів, а це стимулюватиме лікарів до саморозвитку, навчання та самовдосконалення у професії.

Нагадаємо, у Києві побільшало охочих стати донором крові.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook