Супрун проти пива: які ризики викликає алкоголь у спеку

Супрун проти пива: які ризики викликає алкоголь у спеку

Чим можуть зашкодити вашому здоров'ю алкогольні напої у спеку? Про це розповіла відома руйнівниця міфів, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

-  В спекотні літні дні нерідко можна побачити людей, що ходять містом із пляшкою пива, або беруть на пляж запаси спиртного. Якщо стисло, то спека та алкоголь збільшують шкідливий вплив один одного на наше тіло, - каже Супрун.

Тож, як алкоголь може зашкодити влітку?

  • Зневоднення

В спеку ми втрачаємо воду, а алкоголь це посилює. Здавалося б, пиво це майже 95% води. В чому проблема? Алкоголь діє як діуретик, тобто змушує нирки виводити воду, а не утримувати її. Тому навіть через пиво або сидр організм втрачає більше води, ніж ми спожили. Зневоднення нікуди не зникає, проте інтоксикація алкоголем посилюється.

  • Стає ще спекотніше

Через алкоголь мозок гірше оцінює внутрішню температуру тіла. Тому здається, що алкоголь зігріває. Судини шкіри розширюються. Але повітря теж гаряче, і бажане охолодження не настає. Може сильно впасти тиск і виникнути відчуття втоми й слабкості.

  • Ризик серцевого нападу тимчасово зростає після прийому спиртного

 Навіть якщо ви рідко п’єте. В спеку із потом виводяться цінні для роботи серця електроліти: калій, натрій. Серцю важко працювати за таких умов. Від спеки та розширення судин тиск може суттєво впасти і навіть спричинити запаморочення. Людям, у яких хворе серце, категорично не можна пити в спекотну погоду.

  • Алкоголь та активний відпочинок несумісні

Так, вам може бути весело якийсь час. Але, по-перше, це буде додатковим навантаженням на серце. По-друге, збільшить ризик нещасних випадків. Зокрема, 25-50% випадків утоплення пов’язані зі споживанням алкогольних напоїв. Насамкінець, алкоголь погіршує відчуття балансу, і шанси впасти чи травмуватись зростають.
 

Фахівці радять у спекотну погоду пити напої, що містять електроліти: узвар, морс, лимонад або навіть теплий чай.

Нагадаємо, Уляна Супрун взялася за «вейпи».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.