Із корабля на бал: як у Києві зустріли литовську експедицію

Із корабля на бал: як у Києві зустріли литовську експедицію

Литовські експедитори, українські танці, старовинний корабель... Сьогодні до київського Річкового вокзалу приплили учасники литовського телевізійного проекту «Національна експедиція». Команда складалась із 43 людей, що помістились на історичному судні «Вітаутас Великий».

Проект «Національна експедиція» існує вже четвертий рік. У ньому беруть участь як історики, так і представники шоу-бізнесу. 25 випусків телепередач незабаром познайомлять іноземців зі спільною історією Литви та України, культурою, історичними пам'ятками, сьогоденням нашого краю.

Прибувши на береги Подолу, литовців зустрічали фанати, політики та прості кияни. Керівнику експедиції та професору Альфредасу Бумблаускасу подарували традиційний коровай. Після промов депутатів та представника Посольства Литовської Республіки, офіційна зустріч перетворилась на справжні українські гуляння.

Спочатку для учасників зіграв цілий оркестр, яскраво одягнені бабусі заспівали литовські пісні, а танцювальний ансамбль станцював під гучну українську музику. Але литовців так просто відпускати не хотіли – їх також долучили до веселого процесу. Взявши їх за руки, танцівники «запалили» Поштову площу танцем під назвою «Печене порося».

Нагадаємо, під Києвом зустрінуться лицарі та аристократи середньовічної Європи.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!