На Михайлівській площі встановили рухливі щупальця

На Михайлівській площі встановили рухливі щупальця

Сьогодні, в честь Міжнародного дня проти катувань, на Михайлівській площі презентували  рухливий арт-об’єкт у вигляді щупальців. Він символізує  руйнівну силу тортур та шкоду, яку вони завдають жертвам та суспільству в цілому.

 Організатори акції стверджують, що ця проблема, на жаль,  може торкнутися кожного.

- Люди,   які не зіткнулися з темою катувань, думають, що на сьогодні в Україні такого немає.  Та, на превеликий жаль, ми фіксуємо такі випадки. Наприклад, у психіатричних лікарнях  чи у дитячих інтернатах, де, буває, дітей б’ють, або поливають холодною водою, щоб вони поводилася чемно. За офіційними даними медичних закладів, щороку до них звертається близько 2500 тисяч людей, які отримали тілесні ушкодження від працівників правоохоронних органів. Скільки людей  замовчують, що постраждали від поліцейських, ми можемо тільки здогадуватися, - коментує виконавчий директор Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов.

Фіона Фрейзер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні наголосила, що особливо гострою ця проблема є під час військового конфлікту.

Наші команди моніторингової місії ООН  з прав людини  в Україні, працюють по всій країні, а також по обидва боки зіткнення в зоні проведення спецоперації  об'єднаних сил в Донецькій і Луганській областях. Ми спілкуємося  тими, хто  постраждав  від катувань у Краматорську, Харкові, Одесі, Донецьку і Луганську, - розповідає пані Фіона Фрейзер. - Катування - це  злочин, який не може нічим бути виправданим.

Побачити арт-об'єкт на Михайлівській площі  можна до 9 липня.

Нагадаємо Міжнародний день на підтримку жертв катувань  ООН відзначає щороку 26 червня. -Проведення Міжнародного дня надає можливість виразити солідарність із жертвами катувань і їхніми сім'ями й знову заявити про те, що всі уряди мають взяти на себе зобов'язання гарантувати для всіх жертв таких порушень повну компенсацію й реабілітацію - зазначено у посланні  Генерального секретаря ООН від 26 червня 2009 року.

Нагадаємо, «живий» і волохатий диван з'явився у парку Києва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!