Хаб на даху: яким може стати кінотеатр «Київська Русь»

Хаб на даху: яким може стати кінотеатр «Київська Русь»

Студенти столичного університету розробили сучасний проект реконструкції кінотеатру «Київська Русь». За проектом, кінотеатр збереже свою основну функцію, але перетвориться на справжній культурний центр.

На даху передбачено створити критий Мистецький Хаб з яскравими панорамами.

– Співавтор проекту кінотеатру Микола Босенко у 80-х роках минулого століття запроектував підвальне технічне приміщення в трьох рівнях. Студенти запропонували використати цей підвал для Кіноклубу «Арт-Попкорн», оскільки потреби в 40% площі підвалу вже немає – технічне переоснащення, – розповів нам доцент кафедри у КДІДПМіД імені Михайла Бойчука Віктор Глеба, студенти якого розробили проект.

Сходи на дах, згідно з проектом, стають Галереєю мистецтв. Посеред самого Хабу можуть встановити велику зелену зону, столи з комп’ютерами, місця відпочинку з м’якими пуфиками, високі книжкові полиці та бар.

Сама будівля буде призначена не тільки для перегляду кіно, а й для проведення різноманітних літературних вечорів, концертів та фестивалів.

– Цей проект є лише концепцією, далі вже питання за нами, депутатами, щодо його фінансування,  – прокоментував «Вечірці» ситуацію депутат Київради Юрій Дідовець. – Постає питання до комунального підприємства «Київкінофільм», чи готові вони на такий крок. Зі слів директора, вони прагнуть, щоб подібні проекти втілювались у життя. Також треба зрозуміти, чи готові депутати надати кошти на проектування та реконструкцію будівлі. Зараз ми завершили стадію передпроектної пропозиції, коли усі чиновники висловили свої «за» та «проти».

Нагадаємо, «живий» і волохатий диван з'явився у парку Києва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!