Чи захистить тварин новий закон

Чи захистить тварин новий закон

В УНІАН відбулася презентація законопроекту № 6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)». Зоозахисники сподіваються, що він захистить тварин від жорстокого поводження з ними. Так, цей законопроект забороняє:

- вбивство та каліцтво безпритульних тварин;

- жебрацтво з тваринами;

- утримання ведмедів та інших хижих тварин в ресторанах, готелях і розважальних центрах;

- фотопослуги з тваринами в населених пунктах;

- евтаназію як спосіб регулювання чисельності безпритульних тварин;

- викидання тварин на вулицю;

- пропаганду та заклики до жорстокого поводження з тваринами;

- використання вогню та інших жорстоких способів при дресурі тварин у цирках.

- Уже рік ми боремося за цей законопроект. У липні він має піти на перше читання, – повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Президент Асоціації зоозахисних організацій України Ася Серпінська закликає брати за приклад ставлення до тварин в європейських країнах, де діє зоополіція і працює швидка допомога для тварин.

Під час прес-конференції спікери продемонстрували страшне відео, яке гуляє Інтернетом: студенти-ветеринари взяли маленьке цуценя з притулку та проводять над ним досліди, топлячи у пакеті з водою. Цуценя бореться за життя і не хоче помирати, на що покидьки сміються та кажуть: ти бач, яке живуче. Під кінець відео тварина помирає, і нелюди розтинають його для своїх дослідів. Покидьків так і не покарано.

Зоозахисники проводили пікет під Міністерством освіти і науки України. Але там кажуть, що звільнити студентів згідно з нашим законодавством неможливо.

Володимир Борейко наводить приклад недолугості нашого законодавства: за знущання з тварини можна притягнути як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. І це – на вибір судді.

Ще один приклад, як складно притягнути мучителів тварин до відповідальності.

11 червня Шевченківський районний суд столиці визначив відомому догхантеру Олексію Святогору запобіжний захід – тримання під вартою 2 місяці. Святогор вбив тисячу собак та хизувався цим. Сім років зоозахисники витратили на те, щоб все ж таки притягнути нелюда до відповідальності. Проте притягнули його навіть не за знущання, а за пропагування жорстокості. Так, Святогору інкримінують порушення за частинами 2, 3 ст. 300 «Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості» Кримінального кодексу України. До речі, як раз сьогодні апеляційний суд має розглянути скаргу на запобіжний захід одіозному догхантеру.

За словами Оксани Костюкевич, активістки Форуму порятунку Києва, зараз у Святогора адвокат, який отримує за один судовий процес 10 тис. дол. Вона вважає, що у догхантера немає таких грошей, отже, сплачує за послуги його захисника хтось із владних структур.

- Значить, комусь вигідно, щоб його не посадили за грати, – зазначає Оксана Костюкевич.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.