Навігатор 25-го червня: що цікавого в Києві

Навігатор 25-го червня: що цікавого в Києві

Подія дня: презентація громадського проекту "BIBLIO HUB для людей з вадами зору"


У Центральній районній бібліотеці ім. П. Г. Тичини відбудеться презентація громадського проекту «BIBLIO HUB для людей з вадами зору».  Презентуватимуть проект автор Катерина Макарчук та директор ТОВ «ТИФЛОЦЕНТР» Олександр Кінберг. Тепер у доступі для читачів - стаціонарний електронний відеозбільшувач «TOPAZ XL HD 24» у комплекті з програмним забезпеченням екранного збільшення «MAGic Pro» та «JAWS for Windows Pro» – комп’ютерна програма синтезу мови для незрячих людей. Програма сама читає текст багатьма мовами.
Коли: о 16:00
Де: Центральна районна бібліотека ім. П. Г. Тичини, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 24
Вхід вільний

Вечір музичний: джазовий концерт у Маріїнці


Джазовий концерт дуету Еміля Парізьєна (саксофон) та Венсана Пейрані (акордеон) - Peirani &Parisien Duo . Чудова можливість послухати діалог між двома тридцятилітніми музикантами, що стали ніби брати завдяки сцені. Венсан Пейрані (акордеон) та Еміль Парізьєн (саксофон-сопрано) перемістилися у часі до Прекрасної епохи регтайму, Сіднея Беше та молодого Еллінгтона, яких вони інтерпретують у стилі мюзет чи дада з вправністю ілюзіоністів. Не пропустити в жодному разі!  У співпраці з Leopolis Jazz Fest
Коли: з 20:00 по 22:00
Де: Маріїнський парк, сцена
Вхід вільний

Вечір літературний: Кейт Аткінсон «Руїни бога»


Книгарня «Є» та портал «ЛітАкцент» запрошують на обговорення роману Кейт Аткінсон «Руїни бога» (видавництво «Наш формат»), яке відбудеться в рамках читацького клубу «ЛітАкцент». Говоритимуть про:  втрачене покоління, але не те, до якого ми звикли; як сімейна сага стала центральним жанром останнього десятиліття; як працювати із різними часовими шарами і не перетворитися на Пруста; книжки-як-терапія: чому вони й далі пишуть про війну; Воннегут vs Аткінсон: американська традиція проти британської.
Коли: о 18:30
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Вечір лекційний: Козак-Мамай і загадка трьох століть української культури


Народна картина з зображенням козака постала унікальним явищем українського мистецтва. Козак-Бандурист (Мамай) й донині є одним із знаних та найулюбленіших образів українців. У 2003 році на Майдані Незалежності у Києві було встановлено пам’ятник Козаку-Бандуристу. Безіменні давні зображення Козака-Мамая часто доповнюються знизу текстами, де сам козак називає себе Іваном, Хомою, Велегурою. То хто ж він - "Козак-Мамай" чи "Козак-Бандурист" - звідки взявся і чому так полюбився? На лекції чекають всіх, хто прагне розібратися в цій цікавій темі :)
Коли: о 18.30
Де: в Ornament Art Space (Анрі Барбюса, 53).
Вартість: 100 грн.

Вечір в кіно: Мистецький Схід


Кіноклуб Могилянки запрошує на презентацію фільму "Персеполіс", а також проведуть ретроспективу одного з центральних іранських режисерів сьогодення - Асгара Фархаді. Творчість Фархаді удостоєна нагородами фестивалів світового масштабу, як-от Берлінале, Оскар, Золотий Глобус тощо. У фільмах режисер розкриває деякі протиріччя, що виникають всередині іранського суспільства. Головні герої постійно переживають моральні кризи, стикаються з конфліктами, що змушують їх задуматися над власними ідеалами, а також орієнтирами їхнього найближчого оточення та соціуму загалом.
Коли:19:00
Де: вул. Набережно-Хрещатицька, 27, 1 пов., зала 13
Вхід вільний