Дмитро Банас: Ми хочемо створити сквери, які помирять власників тварин і людей з маленькими дітьми

Дмитро Банас: Ми хочемо створити сквери, які помирять власників тварин і людей з маленькими дітьми

У Києві передбачено стоворення  більше 130 зон для вигулу домашніх тварин. Але більшість із цих ділянок так і залишилися "на папері".  Часто люди вигулюють собак у непристосованих для цього місцях у парках, скверах і, навіть, на дитячих майданчиках.

Депутат Київської міської ради від фракції «Солідарність», Дмитро Миколайович Банас розповів «Вечірці», як можна змінити ситуацію на прикладі Шевченківського району. Саме тут пропонують  створити спеціальні сквери «дружні до тварин».  

Особливість цих майданчиків у тому, що вони будуть чітко відведені і обладнані спеціальними «собачими туалетами». Як відомо, у столиці в останні роки створюється багато нових скверів. Однак проекти рішень, в яких одразу прописано, що у сквері мають бути передбачені місця для вигулу домашніх тварин, - таке вперше.  Одразу два таких проекти рішень розробив депутат Київради Дмитро Банас.

- Один такий сквер з'явиться на вул. Лук’янівській, а другий на вул. Печенізькій. Зараз проекти рішень проходять погодження у профільних комісіях і ми сподіваємося, що найближчим часом, вони будуть розглянуті на засіданні Київради, - коментує Дмитро Банас.

Депутат уточнив, що проекти рішень вже пройшли погодження на комісії з питань містобудування архітектури та землекористування, а також – на комісії з питань бюджету.

Не менш важливим є  і те, хто доглядатиме за новоствореними скверами.

- Швидше за все вони будуть на балансі «Київзеленбуду» або Комунального підприємства зелених насаджень відповідного району, в даному випадку Шевченківського. Саме комунальники  підтримуватимуть порядок на цих територіях, - каже Дмитро Банас.

Депутат вважає, що карати людей штрафами чи слідкувати за кожною собакою – неефективно.

-Ми сподіваємося на добропорядність та людяність киян. Я знаю, що у власників собак бувають конфлікти з батьками малих дітей. І це зрозуміло. Але подумайте самі: людині кажуть – не вигулюйте тут свою собаку. Виникає логічне питання – а де тобі вигулювати? І тут, після створення наших спецмайданчиків, можна чітко вказати, яке місце призначене для вигулу собак. Думаю, це для усіх буде зручно. У моїй приймальні ми жартома кажемо, що хочемо створити сквери, які помирять власників тварин і людей з маленькими дітьми -каже Дмитро Банас.

Стосовно фінансування проекту, то наразі ще не відомо, скільки коштуватиме створення таких скверів. Але ціна буде не надто високою. І, однозначно, просто неоціненним спокій господарів  чотирилапих та й тих киян, які часто обурюються через «сусідство»із собаками.

- Це  велика проблема не лише для України. Є  досвід США де жителі, здають тести ДНК своїх домашніх улюбленців. І якщо екскременти тварин знаходять біля будинків або на дитячому майданчику, і експертиза "приведе" до власника, то штраф буде значним.  Але у нас таких штрафів не буде. В першу чергу ми сподіваємося на свідомість наших громадян. Хоча, після зими, коли сходить сніг, і подвір'я будинків перетворюються у "мінні поля" - кияни вимагають просто «драконівських» штрафів. Час покаже чи готові ми до них, - зазначає Дмитро Банас.

Нагадаємо, організація майданчиків для вигулу тварин має чіткі вимоги: на відстані не менше 40 метрів від вікон будинків, дитячих і спортивних майданчиків, територій шкіл тощо.

-Вони мали би покращувати санітарно-епідемічний та екологічний стан у місті, зменшувати кількість конфліктних ситуацій, у т.ч. покусів собаками людей та інших тварин, підвищить рівень культури та громадської активності власників собак, - зазначав перший заступник директора Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій, коментуючи створення у місті спеціальних майданчиків.

Нагадаємо,понад 15 тисяч киян прийшли подивитися велетнів на Співочому полі

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.