Великий теніс за невеликі гроші: чи можливо у Києві?

Великий теніс за невеликі гроші: чи можливо у Києві?

Теніс завжди вважався елітним видом спорту. Однак виявилося, що в умовах кризи займатися ним можна й без суттєвих затрат для гаманця. «Вечірка» спробувала розібратися, де, коли й за скільки кияни можуть відчути справжній драйв від кількох зіграних партій.

Як не дивно, але великий теніс набагато доступніший, аніж думають. У нашому місті понад 50 спеціалізованих кортів на будь-який смак. Придивіться, можливо біля вашого будинку один із таких. Тож із чого розпочати шлях до цієї гри?

Найголовнішим інструментом для гравця є ракетка. До вибору її потрібно поставитися, як до вибору власного взуття або одягу. Ось декілька порад від професійного тренера Олега Кабака.

- Висока ціна не завжди гарантує комфорт. Ніколи не женіться за дороговартісними професійними ракетками. Новачкам цілком підійдуть любительські, які коштують в райноі 800- 1200 грн. Є одна невеличка хитрість: візьміть ракетку у руку і обхопіть її у долоні. Якщо в зазор між пальцями вміщується вказівний палець, то це – ваш вибір, - рекомендує тренер.

Далі потрібно обрати покриття корту. У професійному тенісі їх всього три – трава, хард і грунт. Зараз у Києві лише кілька спорткомплексів, які можуть похизуватися тим, що в їхньому розпорядженні корти з трав’яним покриттям, у тому числі й штучним. Такими є Український тенісний центр (с. Петрівське) та тенісний центр «Меридіан». Найбільш популярними серед тенісистів є корти з покриттям типу «хард». Причина в тому, що на ньому траєкторію відскоку м’яча можна передбачити без особливих зусиль. До того ж по такому покриттю легко переміщатися. А ось наймасовішими на ринку «тенісних послуг» є грунтові корти. Щоправда, експерти відзначають, що на такому покритті важко вчитися.

- Для грунтових кортів використовують найрізноманітніші речовини – від глини та піску до дробленої цеглини з домішками гумової чи пластмасової крихти. Грати на них чи не найважче, адже відскок у м’яча досить високий, до того ж грунт може в деяких місцях бути нерівним і тому «куля» здатна полетіти абсолютно за непередбачуваною траєкторією, - зазначає Олег Кабак.

А тепер про те, скільки ж коштує зіграти у теніс. Ціни настільки ж нарізноманітні, як і відскок м’яча на грунті. Найдешевшими виявилися корти у Гідропарку – 80 грн на годину. Серед переваг відвідувачі відзначають близькість до метро і, звичайно, низьку ціну. «У літню пору року кращого місця не знайти, - розповідає киянка Марина Петрова, - зіграла у теніс і мерщій на пляж. Однак є й недоліки – тут немає роздягальні, душових кабінок. До того ж покриття – асфальт, на ньому трохи важкувато бігати». Ще одним недоліком є мала кількість кортів – лише два, тому краще забронювати майданчик наперед.

Також можна зіграти в Українському тенісному центрі (с. Петрівське). У будні аренда відкритого корту тут складає 100 грн. До того ж є вибір покриття – травяне і хард.
Досить дешево можна відпочити за партією на кортах у Дарницькому районі (вул. Малишко) – ціни більш, ніж демократичні: 120-150 грн. Подібні центри є також на Оболоні. Зазначимо, що вищезгадані корти – відкриті, тому навряд чи вони підійдуть у негоду. В цьому і полягають певні ризики бронювання наперед. Якщо ж ви хочете бути незалежними від примх стихії, доведеться на оренду закритих кортів викласти із гаманця вдвічі більше – від 200 грн.

Бажаєте грати не гірше Федерера чи Джоковича? Немає проблем - можна найняти персонального тренера. Коштує така послуга 150 грн/година, плюс із вас оплата оренди корту. Тож одне заняття обійдеться щонайменше у 250 грн.

Врахуйте суттєву обставину: якщо ви приїхали зі спаринг-партнером, можете розділити оплату оренди корту навпіл.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.