Мама проти тата, тато проти мами - діти страждають

Мама проти тата, тато проти мами - діти страждають

Сьогодні депутати мають розглядати нові ініціативи Міністерства юстиції України #ЧужихДітейНеБуває щодо посилення захисту прав дітей. В сесійному залі мають поставити на голосування такі законопроекти:

Законопроект №8294 Щодо допомоги батькам, які доглядають за важкохворими дітьми:

1. Матеріальна допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

2. Право на відпустку без збереження заробітної плати для того з батьків, хто доглядає за важкохворою дитиною.

3. Зарахування до трудового стажу період, протягом якого один з батьків доглядав за важкохворою дитиною, не маючи можливості працювати.

Законопроект №8295 Щодо податкової знижки на розвиток дитини:

1. Податкова знижка на дошкільну, позашкільну і загальну середню освіту у вітчизняних навчальних закладах.

2. Родині залишається більше коштів на розвиток дитини.

3. Скасовується дискримінація дітей, чий батько – іноземець: відміняється оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів.

Законопроект №8296 щодо подальшого посилення відповідальності за несплату аліментів:

1. Запроваджуються штрафи для аліментників від 20% до 50% від суми накопиченого боргу.

2. Запуск автоматизованого арешту коштів аліментників.

3. Позбавлення посад чиновників-аліментників, борг яких більше 12 місяців.

4. Притягуються до кримінальної відповідальності особи, які ухиляються від суспільно корисних робіт.

5. Дозволяється виїзд за кордон дітям строком до 1 місяця без дозволу батька або матері-аліментника.

Останній закон викликав бурхливу критику з боку чоловіків. Найбільше обурені вони можливістю мами вивезти дитину на відпочинок без їхнього дозволу. Чоловіки апелюють тим, що дитину не повернуть назад. Олександр Швець, голова  ГО «Батько має право», вимагає  внести правки до законопроекту та визначити механізми повернення дитини назад, а також запровадити відповідальність за неповернення дитини.

- Дитина має беззаперечне право на оздоровлення за кордоном. Але це право має бути захищене для двох батьків. Ми стикаємося з ситуацією, коли дитина проживає з матір’ю, а батько хоче відвезти дитину, наприклад у Туреччину, то навіть якщо він отримає судове рішення на дозвіл, то йому фізично не нададуть дитину, - зазначає пан Швець.

А Роман Марчук, батько Софійки, скаржиться, що колишня дружина не дає дозволу на туристичну поїздку з дитиною. За словами чоловіка, його колишня дружина і сама не возить дівчинку на відпочинок. А от на запитання, якби зараз повністю скасували дозволи для обох з батьків на виїзд з дитиною за кордон, Роман відповідає:
- Я за те, щоб на рівних правах возили батьки на відпочинок дитину, але це має бути контрольовано. Не може дитина поїхати невідомо куди, і невідомо звідки її повертати. Або один з батьків або Міністерство юстиції повинні мати інформацію, де знаходиться дитина.

Зараз, щоб вивезти дитину на відпочинок за кордон, згідно з чинним законодавством потрібно отримати нотаріально завірений дозвіл від батька дитини. Часто горе-тата відмовляються надавати такий дозвіл через помсту колишній дружині. Таку історію вже розповідала «Вечірка», коли мама не мала змоги вивезти сина ні на відпочинок, ні на реабілітацію за кордон через небажання батька давати згоду на виїзд дитини. Якщо раніше такі батьки мали змогу не утримувати власну дитину й не надавати дозвіл на відпочинок, то з 6 лютого 2018 року діти стали більш захищеними: набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Так, зараз той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, має право самостійно вирішувати, чи їхати за кордон, за умови, якщо колишній чоловік має борг за аліменти сукупний розмір якого перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Але якщо депутати підтримують законопроект №8296, то виїхати з малечею на відпочинок стане ще легше, і тисячі українських дітей зможуть відпочити за кордоном вже цього літа.

У соціальних мережах противники цього законопроекту навіть виказували побоювання, що горе-мами вивезуть власних дітей за кордон на органи. Але кожній нормальній людині зрозуміло, що це нісенітниця. Отже у разі прийняття цей закон захистить мам і дітей від неадекватних дій з боку батьків. 

«Вечірка» й надалі відстежуватиме ситуацію з ініціативами #ЧужихДітейНеБуває.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.