Цивілізоване паркування у Києві: дочекаємось осені?
Однією із наболілих проблем нормальної життєдіяльності столиці залишається хаотичне паркування автівок, що призводить до аварійних ситуацій, руйнування газонів, захаращення проїжджої частини та тротуарів і створення незручностей пішоходам.
Невпорядкованістю паркування нерідко користуються «підприємливі» ділки, які без будь-яких дозволів огороджують певну територію біля будинків, торгових та розважальних центрів, у інших «рибних» місцях і незаконно збирають гроші з автовласників. Зокрема, мешканці будинку №8 по вулиці Лаврухіна у Деснянському районі попросили секретаря постійної комісії Київради з питань охорони здоров`я та соціального захисту Юлії Лобан розібратися зі встановленням огорожі, шлагбаума та будки охорони на прибудинковій території. Подібний шлагбаум встановили невідомі і біля торгового центру Silver Breeze, де влаштували платну автостоянку. Про це повідомили мешканці будинку по проспекту Павла Тичини, 1В, депутата Київради Ольгу Балицьку. І цей список «імпровізованих» стоянок можна продовжити. Тож вирішувати подібні проблеми доводиться за підтримки депутатів Київради, які залучають до цього відповідні служби.
Як відомо, з серпня минулого року влада столиці ухвалила рішення про заборону стягнення готівкової плати за парковку автомобілів. Всі платежі повинні здійснюватися тільки через паркомати або за безготівковим розрахунком - через SMS, чи шляхом придбання місячних талонів у кіосках, пояснюють у прес-службі КП «Київтранспарксервіс». Хоча і досі подекуди трапляються випадки незаконних поборів – зокрема, через незнання водіями своїх прав, адже вони можуть повідомляти про здирництво до поліції. Водночас комунальне підприємство проводить онлайн-продаж талонів паркування через сервіс системи ГіОЦ, який діє на офіційних парковках підприємства. Їх карту з адресами оприлюднили на відомчому сайті. До речі, на сайті продажу абонементів можна обрати тип талону (квартальний або місячний) і отримати його «Новою поштою», «Укрпоштою» або забрати самостійно. Оплата за послугу з 1 червня можлива банківською карткою на інтернет-сторінці КП ГІОЦ – абонементи безкоштовні. Також сплачувати за паркування у додатку Parking UA можна «Мобільними грошима» Київстар.
Для впорядкування стоянок приватного автотранспорту міська влада запровадила практику продажу прав на облаштування парковок. Так, уже проведено торги за двома лотами: парковки біля НСК «Олімпійський» та на вулиці Курській. Як повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці радник мера Дмитро Білоцерковець, у першому випадку продавалось право облаштування парковки на 92 автомобілі, з яких 9 – для водіїв із обмеженими можливостями. Його купили за 250 тисяч гривень, а місто отримуватиме більше 1 мільйона гривень на рік. На вулиці Курській облаштують стоянку на 28 автівок, з яких 3 – для людей із інвалідністю. За право на неї заплатили 112 000 гривень, а міський бюджет вона поповнюватиме на 176 тисяч за рік. Такі торги міська влада проводитиме і надалі, адже це не лише сприяє впорядкуванню паркування, а й збільшує надходження до столичної казни.
Для поліпшення ситуації КП «Київтранспарксервіс» із залученням інвесторів хоче побудувати більше парковок та паркінгів, зокрема й багаторівневих, біля станцій метро та на під’їзних шляхах до міста. Зараз проводиться робота з підготовки конкурсу на виконання цих робіт, а також створенню так званих перехоплюючи майданчиків. Тут водії могли б безпечно залишити свої автівки і пересісти на громадський транспорт, як це робиться в багатьох цивілізованих країнах, щоб зменшити навантаження на міський трафік.
А ще міська влада покладає великі сподівання на новий закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, зміну правил паркування та евакуації, який вступить у силу 27 вересня. Він надасть їй більші повноваження щодо наведення порядку в цій сфері, а також дозволить активніше залучати інвесторів до будівництва нових паркінгів.
Нагадаємо, мер Києва попередив водіїв про великі штрафи за неправильне паркування авто.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.