У Києві збиратимуть гроші на Культурний центр у Франції

У Києві збиратимуть гроші на Культурний центр у Франції

26 червня на території Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться благодійний вечір. Його мета – збір коштів на реставрацію Культурного центру Анни Київської у Франції. 

Місто Санліс, де розташований центр, є знаковим для українців. У цьому місті прожила значну частину життя донька Ярослава Мудрого і королева Франції Анна Київська. Тут вона заснувала абатство Св. Венсана, в якому знайшла останній спочинок.

За 5 років діяльності у Культурному центрі пройшло багато виставок, експозицій українських митців, а також модних показів. Щороку, на святкування днів Анни Київської, сюди з’їжджаються гості з усього світу. Але історична будівля центру потребує реставрації.

Благодійниця центру та голова організаційного комітету благодійного вечора Ірина Іванчик впевнена, що Центр покращить позитивне ставлення до України у європейців.

– Центр просуватиме нашу культуру, співи, книжки, поетів, він може стати платформою для обміну між студентами, – розповідає Ірина Іванчик. – У подальших планах – створення музею Анни Київської, в якому будуть задіяні мультимедійні технології. Ми плануємо всю доступну нині інформацію зібрати у музеї і цим вшанувати пам'ять Анни. 

Якщо організатори досягнуть своєї мети, то оновлена будівля стане осередком культури та дипломатії України у Франції. Центр не лише об'єднуватиме українців за кордоном, але й сприятиме культурному діалогу нашої держави з іншими європейськими країнами. 

Нагадаємо, що біля посольства Франції у Києві з'явилися «королівські» троянди і парфуми.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!