Депутати показали гігантську золоту ксиву

Депутати показали гігантську золоту ксиву

Акція з вимогою ухвалити в законопроекті №8068 “Про національну безпеку України” правки, що передбачають позбавлення СБУ невластивих їй функцій — контррозвідувальної діяльності в сфері економіки та боротьби з корупцією пройшла під Верховною Радою України.

В акції взяли участь Центр протидії корупції, Trasparency International Україна та Автомайдану, а також народні депутати.

Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції зазначив, що відслідковуватиме, хто з депутатів підтримає правки в законопроекті №8068.

- У нас в країні, в якій йде війна, в 7 разів більше офіцерів СБУ займається боротьбою з корупцією ніж боротьбою з терористами. Ми хочемо, щоб ці офіцери зайнялися боротьбою з терористами. Департамент «К» - це золота жила, яка дозволяє СБУ робити маски-шоу та тероризувати бізнес. Дуже важко підтягнути під тероризм добрива або будь-який інший нормальний бізнес. А ці повноваження дають СБУ можливість незаконно заробляти. СБУ має займатися боротьбою з тероризмом, - пояснив Віталій Шабунін.

На акції продемонстрували гігантську «золоту ксиву» генерал-лейтенанта Павла Демчини.

Павло Демчина - перший заступник голови СБУ та очолює відоме «управління К» – по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

Активісти стверджують, що за часів Януковича кожному правоохоронному органу надали інструмент заробляння грошей, щоб потім ці ресурси передавати на гору. Так, за СБУ було закріплено можливість «боротися з економічною злочинністю», насправді ж заробляти на підприємцях.

Мустафа Найєм, народний депутат України зазначає:

- Якщо Ви поспілкуєтесь з представником СБУ на фронті, то він вам скаже, що ненавидить Демчину і Департамент «К». Бо це і є головне джерело корупції. Це не є сфера діяльності СБУ.