Акція Чорнобильців під Верховною Радою знову нічим не закінчилася

Акція Чорнобильців під Верховною Радою знову нічим не закінчилася

Сьогодні під Верховною Радою України був мітинг ветеранів Афганської війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, шахтарів з різних регіонів України, який переріс у сутички. Активісти знесли паркан біля Верховної Ради, після чого за їхніми словами правоохоронці застосували сльозогіний газ.

Після цього ініціативну групу активістів пустили на перемовини з депутатами.

Один з учасників акції поділився враженнями від акції:

- Місяць тому ми були під Кабінетом міністрів України. По аналогічному сценарію буде і сьогоднішній мітинг: нам нададуть обіцянок, на цьому і все скінчиться. Наступний раз ми запрошуватимемо й учасників АТО до заходу, вони більш радикальні, - зазначає Микола Степанович.

Учасники обурюються, що їх не пустили до будівлі Верховної Ради безперешкодно.

Основними вимогами мітингувальників було: скасування монетизації пільг, збільшення розміру компенсаційних виплат, погашення заборгованості по зарплатах.

Володимир Яценковіце-президент ВГО "Союз Чорнобиль Україна" озвучив вимоги організації:

- Припинити злочинну бездіяльність щодо соціального захисту чорнобильців;

- припинити руйнацію системи захисту чорнобильців, як потерпілих та і ліквідаторів;

- доопрацювати та прийняти депутатам законопроект № 4442 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо пенсійного забезпечення"

 Активісти обуренні, що в Україні на річний захист чорнобильців витрачають 1,9 мрд.грн. В той час як керівництво Нафтогазу отримують одноразову премію у сумі 1,2 млрд.грн.

До активістів вийшла віце-спікер ВР Ірина Геращенко, яка поділилась планами щодо створення в Україні профільного міністерства у справах ветеранів.

- В Канаді, США є міністерство ветеранів, яке комплексно вирішує питання реабілітації, житлові питання. В Україні вже 400 тис.ветеранів, і профільне міністерство має вирішувати їхнє питання.