Що таке «Chop-2008» та як боржників столиці відключають від каналізації?

Що таке «Chop-2008» та як боржників столиці відключають від каналізації?

Киянам показали, як боржників відключають від каналізації. Тепер комунальники застосовують пристрій «Chop-2008», який призначений для індивідуального відключення випусків каналізації з квартир в багатоповерхових будинках. Про це повідомляє прес-служба «Київводоканалу».

Перші відключення відбулися на Троєщині по вулицях Градинській та Бальзака. Спеціальну заслінку, яка блокує каналізаційний колектор квартири боржника, опускали у стояк з горища будинку. При цьому все, що відбувається всередині труби, оператор бачить на моніторі - через спеціальну камеру. Спеціаліст вибирає потрібний поверх, знаходить квартиру і наглухо перекриває вихід стічних вод.

 - Ми підійшли до стояка, який нам потрібно відключити. Тепер виймаємо стопірні кільця і блокуємо каналізаційний випуск. Боржника відключено від каналізації, тепер все залежить від нього, - коментує головний інженер Розрахункового департаменту Київводоканалу Олександр Кущ.

Мешканець багатоповерхівки, якому перекрили каналізацію, заборгував перед Київводоканалом більше 4 тис. гривень. Повідомлення про відключення від каналізації було залишено на дверях його квартири.

Тепер, для розблокування каналізації потрібно погасити борг, а також оплатити послугу підключення до каналізації. Орієнтовна вартість такої послуги – 2 тис. гривень.

До того ж, станом на травень цього року, заборгованість мешканців багатоповерхових будинків столиці становить вже 427 млн. гривень.

Нагадаємо, 8 вулиць Києва на 4 дні залишаться без води.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.