Юні кияни займаються елітним спортом безкоштовно

Юні кияни займаються елітним спортом безкоштовно

У переважної більшості людей, слово «яхтинг» завжди асоціюється з чимось надзвичайно дорогим, з розкішним. Так, з одного боку це правда, адже судна і усе знаряддя далеко не з дешевих. Однак, у Києві для дітей є можливість підзнавати усі тонкощі цього захоплюючого виду спорту абсолютно безкоштовно. 

Лише на перший погляд може здатися, що вітрильний спорт - це просто і зовсім не цікаво. Втім, якщо хоч раз побувати на борту змагального судна, навряд чи ви потім скажете, що дарма згаяли час. 

По-перше, це колективний вид спорту, успіх у змаганнях залежить від команди. Весь екіпаж яхти бере участь в управлінні нею, як єдиний спаяний колектив. Тому, заняття сприяють розвитку почуття товариства, розумної дисципліни і взаємодопомоги. 

По-друге, це прикладний вид спорту, він дає знання, які потім можна застосувати у підгтовці та управлінні судна, такелажних роботах, навігації, суднобудуванні. 

І по-третє, це найнепередбачуваніший вид спорту, адже він багато у чому залежить від погоди, зокрема від вітру і стану води. Вітер - єдине джерело енергії, що забезпечує рух яхти; тому вміння безпечно використовувати його для досягнення максимальної швидкості яхти є основою майстерності яхтсмена. 

- Інтрига вітрильних перегонів полягає не тільки у техніці управління яхтою на підтримку максимальної швидкості, але і в тому, що для яхти не завжди прямий шлях від одного буя до іншого найшвидший (а для направлення на наступний знак проти вітру це взагалі неможливо), на дистанції можуть бути різні течії, швидкість і напрямок вітру також змінюються по дистанції. Крім того швидкість яхти змінюється в залежності від того, під яким кутом вона йде до напрямку вітру. Тому це не просто змагання на швидкість, а на вміння бачити, передбачити і правильно використовувати течії і зміни напрямку і сили вітру на дистанції, а також - оптимально прокласти курс, щоб подовження дистанції за рахунок непрямого шляху від знака до знака можна було з лишком компенсувати швидшим ходом яхти за рахунок іншого кута яхти до вітру. Тому вітрильний спорт часто називають «шахами на воді, - розповідає "Вечірці" заслужений тренер України Юрій Даценко

Зараз у столиці працює більше 20 різних яхт-шкіл та клубів. Серед них є заклади, які навчають за гроші, а є й такі, де усі секрети вітрильного спорту вашим дітям розкажуть безкоштовно, і, можливо, через кілька років вони піднімуться на Олімпійський п’єдестал. Наприклад, у СДЮШОР "Оболонь", в якій за більш, ніж 30-річну історію існування виховали двох призерів Олімпійських ігор – Ганну Калініну та Георгія Леончука (срібло, Афіни 2004 рік), а також переможців та призерів Чемпіонатів світу та Європи збереться з добрий десяток. 

Зараз «Оболонь» є єдиною СДЮШОР вищого класу в країні. Так, у розпорядженні закладу близько 80-ти суден дитячого та юнацького класу, 20 – національного класу та 22 – олімпійського класу. 

- Ми запрошуємо всіх школярів у віці 9-14 років записатися на нашу секцію, яка абсолютно безкоштовна. Наша матеріально-технічна база далеко не нова, але це не заважає нашим вихованцям займати перші місця на найпрестижніших світових змаганнях, - зазначив директор клубу Максим Чес

Існує думка, що яхтинг - сезонний вид спорту, ним можна займатися лише у теплі пори року. Це міф, теорію у вітрильному спорті не менше, аніж у будь-якого шкільного предмету. Ще років 30 тому, аби претендувати на присвоєння спортивного звання, «моряку» потрібні були водійські права. 

А ще до майбутніх яхтсменів немає чітких вимог щодо фізичних даних, зросту, ваги, і до яхти, яку яхтсмен буде використовувати. 

У вітрильному спорті кожен спортсмен знайде для себе тип яхтингу, який ідеально підійде тільки йому. Тож якщо ви роздумовуєте, чим зайняти вашу дитину у літній період, вітрильний спорт - один з найкращих варіантів. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!