Права учасників кримінальних процесів мають суттєво посилити

Права учасників кримінальних процесів мають суттєво посилити

Нещодавно відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Під час засідання комісії була обговорена практична реалізація закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування.

Закон був ініційований Кабінетом міністрів і прийнятий парламентом у листопаді 2017 року. Метою цього закону було визначено вирішення проблемних питань,  що виникають під час здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень правоохоронними органами за участі суб’єктів господарювання, передає protokol. На засіданні комісії голова Державної судової адміністрації представив звіт про кількість винесених слідчих суддям ухвал про дозвіл на обшук без проведення повної технічної фіксації засідання. Бізнес-омбудсмен надав інформацію про результати розгляду скарг, які надійшли на адресу комісії. Було вирішено направити до Генеральної прокуратури та ДФС матеріали для проведення службового розслідування на предмет порушення правоохоронцями прав двох господарюючих суб’єктів на стадії досудового розслідування.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.