Гей-парад пройшов у столиці

Гей-парад пройшов у столиці

Сьогодні у Києві відбувся “КиївПрайд”. Він пройшов від Будинку вчителя на вулиці Володимирській до станції метро «Площа Льва Толстого».

За словами організаторів, на акцію зібрались близько 5 тисяч людей. Багато з них приїхали з інших міст України і навіть країн. Так, були учасники з США, Канади, Ізраїлю, країн Європи.

«Вечірка» поспілкувалася з однієї з учасниць заходу. Вікторія приїхала до Києва з Дрогобича спеціально, щоб підтримати “КиївПрайд”.

- Я вважаю, що кожен має право на вибір. Люди народжуються такими, якими вони є. І засуджувати за це їх неправильно. Я тут, щоб підтримати цей рух і показати людям, що існують інші. А інші – це не обов’язково неправильно, - зазначила дівчина.

На запитання, чи вона відносить себе до ЛГБТ-спільноти, Вікторія повідомила, що має друзів з цієї спільноти.

Вікторія вважає, що представників ЛГБТ-спільноти в Україні дискримінують.

- Якщо в Києві це ще не так очевидно, то на Західній Україні дискримінація страшна. Люди не мають можливості показати, хто вони є. Хлопці не можуть одягатися так, як їм хочеться. Я вважаю правильним дозволили одностатеві шлюби, - розповіла Вікторія.

Центр столиці охороняли 3 тисячі правоохоронців. Крім цього, вони чергували біля станцій метро. Але все одно без сутичок не обійшлося: перед початком заходу учасники мітингів за традиційну сім’ю поконфліктували з правоохоронцями. Затримано 57 осіб, постраждало 10 активістів та 5 поліцейських.

За словами прес-менеджера “КиївПрайд”- 2018 Діани Поладової, на даний час постраждалих серед учасників гей-параду немає.

- Марш пройшов успішно. Серйозних нападів не було, лише декілька сутичок, - повідомила Діана Поладова.