Чотирилапі туристи: як виїхати за кордон з твариною

Чотирилапі туристи: як виїхати за кордон з твариною

Оскільки зараз час відпусток, і багато хто з нас має домашніх тварин, з якими розлучатися не хочеться навіть на цей  період, «Вечірка» вирішила розглянути тему відпочинку з чотирилапими улюбленцями. Автор цього матеріалу зустрілася з Тетяною Демчук, членом Кінологічного Союзу України, експертом Міжнародної  Кінологічної  Федерації  і власником розплідника чорних тер’єрів  «С Теплых Звезд», люблячою господаркою двох чорних тер’єрів. Собаки пані Демчук -  учасники багатьох виставок і змагань  в Україні  і за кордоном, чемпіони різних європейських країн, міжнародні чемпіони, один з «випускників» розплідника - чемпіон Світу.

Які потрібні документи ?

Головним документом тварини є ветеринарний паспорт .

З 1 червня  змінилась його форма і відтепер  всі ветеринарні заклади видаватимуть  номерні ветеринарно-санітарні документи  встановленого зразка.

В  ньому  обов‘язково  мають бути відмітки про зроблене щеплення проти сказу та комплексну вакцинацію від інфекційних захворювань (робиться один раз на рік). Щеплення від сказу має бути зроблене не пізніше ніж за тридцять днів до  запланованої поїздки і дійсне протягом року. На підставі відмітки в  ветеринарному паспорті, власник тварини  повинен отримати  форму Ф1 в державному ветеринарному закладі. Існують два варіанта Ф1 – для переміщення тварини  всередині країни (дійсна 5 діб ) і для вивозу тварини за кордон (дійсна 3 доби ).

Прізвище і ім’я власника  в документах тварини повинно збігатися з записаними в закордонному паспорті  власника.

Тварина обов’язково мусить мати електронний ідентифікаційний чіп .

Крім цього, для в’їзду до країн Євросоюзу, а також до Ізраїлю, деяких арабських країн, Японії обов’язковим є сертифікат тесту на  антитіла до вірусу сказу.

Це лабораторне дослідження  крові  тварини яке підтверджує  задовільний  стан її імунітету. На підставі дослідження на титр антитіл видається справка міжнародного зразка сертифікованої лабораторії  Державного науково-дослідного інституту по лабораторній діагностиці  і ветеринарно – санітарної експертизи  в м. Києві .

Цей сертифікат дійсний протягом року  з можливістю його  продовження  за умови  регулярного своєчасного  чергового  щеплення від сказу (проміжок між щепленнями має бути не більший ніж 365 днів ).

Відбір проби крові для тесту  проводиться  не пізніше ніж за три  місяці до запланованої зарубіжної поїздки.

Вартість такого аналізу в державній ветеринарній  лікарні – близько 2300 грн. Робиться він в ветеринарній клініці за адресою вул. Волинська, 12 ( тел. 245-78-06, 245-76-66).

Крім того деякі європейські  країни ( наприклад країни Скандинавії ) вимагають відмітки у ветеринарному паспорті про оброблення тварини від паразитів .

Про умови ввозу тварин до певної країни ЄС можна дізнатися на сайті.

 До країн Євросоюзу заборонено ввозити кошенят і цуценят, які не досягли віку 4 місяців.

Літаком чи поїздом ?

Тетяна Демчук  часто відвідує  кінологічні заходи  в  різних країнах, всі поїздки ретельно планує заздалегідь.

- Чи не найголовнішим чинником вдалої, приємної  подорожі  є транспорт. Раніше ми їздили поїздом. Збирались з колегами, викуповували квитки на ціле купе, або два  і зручно собі їхали. Проте з того часу змінились правила перевезення тварин залізницею, і тепер в одному купе перевозити можна не більше одного великого собаки або двох маленьких, виходить  досить дорого. Отже подорожуємо, найчастіше, орендованими мікроавтобусами в компанії таких самих господарів з собаками. Знаходимо  водіїв через  сайти та соціальні мережі. За роки подорожей  вже згуртувались в  стабільні колективи  і  стали друзями  з нашими  надійними водіями-перевізниками. Такі послуги дуже затребувані , тому бронювати  місця в автобусах  потрібно заздалегідь. Ми сидимо спереду, а ззаду автобуса розташовані  бокси з тваринами. Коли ми або собаки втомлюємося, робимо зупинки, вигулюємо їх. Це зручно, – розповідає Тетяна.

Тим, кому все таки зручніше їхати поїздом треба знати, що крім ветеринарних документів і викуплених всіх місць в купе, ви мусите придбати  в касі  багажний квиток на провіз тварини. Без цього документу в поїзд з твариною вас не впустять.

              

- Для  літака  потрібно крім  вартості перевезення тварини ще оплатити спеціальний бокс. Погано те, що великий собака, наприклад, буде летіти не з вами, а в багажному відсіку літака. Кому потрібні  ці нерви, тим більш без крайньої потреби …, - розповідає пані Тетяна.

В авіакомпанії AZUR AIR Ukraine повідомили, що оплата клітки з твариною, маса якої перевищує 8 кг, тобто в даному випадку має перевозитися в багажному відсіку літака, становить 50 дол. США. Оплата при вильоті з України в гривневому еквіваленті. Коли тварина перевозиться в пасажирському салоні, маса разом з контейнером не повинна перевищувати 8 кг, оплата – 6 дол. США за 1 кг. А тварин, маса яких разом з контейнером перевищує 32 кг, до перевезення авіакомпанія не приймає.

Практичні поради

Ми радимо вам заздалегідь продумувати маршрут: як їхати  та де  жити.

- Зараз можна заздалегідь бронювати собі житло через інтернет сервіси. Просто треба одразу зазначати, що ви будете з твариною. Маленькі  приватні  готелі дуже привітно і лояльно ставляться до таких гостей. Іноді за тварину доведеться заплатити додатково, а іноді сплачувати  і не доведеться. Проте  пам’ятайте, якщо вона щось зіпсувала, важливо чесно зізнаватися та компенсувати збитки, - радить пані Демчук.

«Вечірка»  щиро бажає приємних і безпечних подорожей своїм  читачам та їхнім улюбленцям.