«Молода КороНація» вручила нагороди: найменшому переможцю 8 років

«Молода КороНація» вручила нагороди: найменшому переможцю 8 років

У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося нагородження переможців першого Міжнародного мультимистецького проекту «Молода КороНація», заснованого меценатами Юрієм та Тетяною Логушами. 17 юних зірочок сучасної української літератури, юні поети й прозаїки, казкарі й драматурги приїхали до Києва з різних куточків України. Діти побували в Національній  Спілці письменників України, помилувалися краєвидами міста, а ввечері на них чекало грандіозне святкове дійство!

-  Коли ми з чоловіком наприкінці 90-х задумали масштабний літературний конкурс, то навіть не могли припустити, яких вершин воно досягне, - каже пані Тетяна Логуш, - Ми ставили перед собою і перед авторами набагато простіше завдання: наповнити український ринок масової літератури україномовними творами, перебивши засилля романів Донцової та Мариніної, які тоді не продавали хіба що в гастрономах. За ці роки «Коронація слова» стала чимось більшим, ніж просто конкурс.  Вона відкрила близько 1000 нових імен, а сукупний наклад «коронованих» книг перевищив 10 мільйонів примірників. З цього року номінація «Дитяча література» переросла в самостійний конкурс «Молода КороНація»,  який має і своє журі, і свої номінації, і своїх лауреатів.  

Щиро й тепло привітала учасників свята директор Київського Палацу дітей та юнацтва, який дає крила творчій молоді міста, Оксана Добровольська: «Я  хочу звернутися до всіх учасників і гостей  як сестра «Молодої Коронації»: «Ви – талановиті, творчі, крилаті! А нагорода завжди знайде свого героя», - зазначила пані Оксана і вручила нагороду переможниці Міжнародного фестивалю дитячо-юнацької журналістики  «Прес-весна на Дніпрових схилах»   восьмикласниці Тетяні Удоденко з м. Лисичанськ. У червні 2014 року дівчинка разом з батьками під обстрілами покинула рідний Луганськ і переїхала до Лисичанська. Зараз Тетяна багато спілкується з бійцями АТО і волонтерами, пише про них журналістські матеріали, і, навіть, книги.

- Я страшенно рада, що мені вдалося потрапити до Києва, що я сьогодні стою на цій сцені!, - захоплено каже Тетяна, -  Мрії збуваються! Треба лише дуже захотіти! І не сидіти стороннім спостерігачем,  а самому до неї йти, наполегливо працюючи.

Головними героями свята були діти. Наймолодшим переможцем «Молодої коронації»   став 8-річний Максим Смовський з Чернігівщини та його вірш «Таткові на фронт». Кращими віршованими творами для дітей журі також визначили роботи 15-річної Іванни Банги з Закарпаття та 14-річної Тетяни Тернопільської з Кривого Рогу,  а також вірш «Гриць, вигадник небилиць» відомого українського поета Сергія Пантюка. 10-річна Дарія Бушовецька з Одещини створила кращий мультик фесту – «Як усе було», а її ровесниця з Кривого Рогу Вікторія Семенова – кращу пісню «Струмок мелодій».

У такому складному жанрі як «Романи й повісті» перемогу вибороли 14-річні дівчатка: киянка, вихованка ІТА «ЮН-ПРЕС» Аліна Максакова  та переможниця минулорічної «Прес-весни» Олександра Мудрак з Тернопільщини. До речі, талановита киянка Аліна Максакова вже написала й видала дві книги і її «Пантеон свободи» став справжньою зіркою «Коронації». Серед лауреатів фестивалю є ще одна киянка, 9-річна «юн-пресівка» Софійка Лещенко, яка отримала спеціальну відзнаку від пригодницького журналу для дітей «Крилаті».

Нагадаэмо, Andriyivsky Fest повертається на Поділ.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.