Нова система паркування у столиці: порушників чекають великі штрафи

Нова система паркування у столиці: порушників чекають великі штрафи

Штраф за парковку в недозволеному місці перевищуватиме тисячу гривень. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Прямий», передає прес-служба мера.

За його словами, новий закон про паркування дозволить навести лад на вулицях великих міст. Зокрема, у  столиці. 

- За кілька місяців вступить в дію закон про паркування. Група «УДАР» в парламенті цей закон відстояла. І він дасть можливість наповнювати місцеві бюджети. А головне – поліпшити ситуацію на дорогах. І не тільки в Києві, а й в усіх містах країни. Штрафи для водіїв, які порушують правила паркування, будуть достатньо високими, - підкреслив Кличко. 

За словами мера столиці, нині в Києві розробляють нову систему паркування. В тому числі – в центрі міста. Також планують запровадити спеціальні пільги для автомобілістів, які користуватимуться громадським транспортом, залишаючи своє авто на перехоплюючих парковках.

- Ми робимо перехоплюючі парковки біля станцій метро. Сьогодні розробляємо систему заохочення для водіїв. - Людина, яка залишить своє авто на такій автостоянці, матиме або пільги на проїзд  у міському транспорті, або взагалі користуватиметься ним безкоштовно,- зазначив мер столиці. 

За словами Віталія Кличка, багато паркінгів у столиці стоять напівпорожні, бо більшість водіїв керується логікою: чому я повинен платити, коли можу залишити свою автівку де завгодно і мені за це нічого не буде. Мер Києва наголосив, що відсутність відповідальності за хаотичне паркування на вулицях міст призвела до критичної ситуації на дорогах. Тому штрафи за такі порушення будуть значними. 

- Для безвідповідальних водіїв можу сказати: залишити своє авто у недозволеному місці буде коштувати понад тисячу гривень. Я нагадаю, у Києві встановлено  багато камер відеоспостереження. - Понад 6 тисяч. До кінця року їх буде більше 10 тисяч. І вони фіксують всі порушення. Це дуже ефективна система і ми використовуватимемо всі її можливості, - підкреслив Кличко. 

Нагадаємо, на 22 вулицях Києва дозволять швидкість руху до 80 км/год?

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook