На Подільському мосту у Києві готуються до найголовнішої в історії будівництва операції на 20 червня

На Подільському мосту у Києві готуються до найголовнішої в історії будівництва операції на 20 червня

На знаменитому Подільському мосту через Дніпро у Києві нині працюють до 250 людей. Тут готуються до найскладнішого технологічного етапу за всю історію спорудження мосту. Цю операцію здійснять після 20 червня.

Чому на мосту зараз стільки науковців, інженерів, робітників, «Вечірці» в ексклюзивному інтерв’ю пояснив головний інженер КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» Олександр Володимирович Здольник. Він також докладно розповів, що відбувається на всіх ділянках мостового переходу.

- Готуємося до найвідповідальнішого етапу. Через кілька днів монтуватимемо в’язі під постійним онлайн моніторингом науковців, - говорить Олександр Здольник.

Першу, найважчу (вага конструкцій від 18 до 39 тон) і найдовшу (32,5 метри) в’язь треба завезти на міст, підняти на висоту, й з’єднати з аркою в суворо окреслених місцях з точністю до 3 міліметрів. Всього потрібно буде підняти на висоту у 60 метрів й встановити 864 тони металевих трубчастих конструкцій в’язів. Для цього маємо чітко  «вловити» всі геодезичні дані, температурний режим металу двох частин арки. Поясню: кожна частина арки протягом дня нагрівається по різному, тому має відхилення до 32 сантиметрів по вертикалі і в плані. Взагалі поводиться так, наче дихає. Потрібно отримати найоптимальніші дані від науковців для закріплення в’язів. Коли почнеться монтаж, ніякі корективи внести буде неможливо.

Для цілодобового моніторингу зараз науковці встановили по всій довжині двох частин арки так звані марки – прилади постійного геодезичного моніторингу, що передають на центральний комп’ютер всі дані про положення арки, температуру металу, силу вітру, вологість й таке інше. Проводиться поетапне ретельне  спостереження за конструкцією. Цей нагляд і дасть нам точні відмітки, де кріпити в’язі, а також забезпечить можливість точного виконання робіт в межах жорстких допусків, встановлених проектом та технологією виконання робіт.

В 2018 році, після завершення робіт з монтажу в’язей, маємо зварити чотири стики арки і вона перетвориться в самонесучу конструкцію, триматиметься сама. Після цього демонтуємо технологічні руслові опори моста, до яких так звикли кияни, до рівня метропроїзду. Ось тут і матимемо змогу оцінити всю красу інженерної думки, без тимчасових конструкцій. Після чого  підвісимо міст до арки на вантах. Все це – робота на нинішній рік, гроші на яку виділила мерія. Потім можна буде розібрати залишки опор в руслі.

Що буде 20 червня

20 червня на лівобережній частині Подільсько-Воскресенського мостового переходу покладуть верхній шар дорожнього одягу. На  дуже якісну гідроізоляцію англійського виробництва буде укладено гусасфальт.

-Він довговічний, надійний при експлуатації в умовах щільного трафіку, добре зарекомендував себе на новому Гаванському мосту, розв’язці на Поштовій площі, естакаді на проспекті Науки, – пояснює Олександр Здольник. - Перед виготовленням партії цього асфальту в Київ приїдуть спеціалісти з Швейцарії, аби  проконтролювати рецептуру виготовлення асфальтової маси, що виготовляється на основі так званих нестаріючих каучуків, що видобуваються тільки на острові Тринідад,  а також технологію їх укладання.

Що відбувається на Русанівських садах

Будівельні роботи на Трухановому острові та в урочищі Горбачиха майже завершені. Мостовий перехід вже переходить останнє на його шляху озеро. Тепер на лівому березі залишиться спорудити  наземні частини траси, шляхопроводу через залізницю та мосту через озеро Райдужне. Є невирішені проблеми з садівниками, але з ними ведуться переговори.

- Переходимо на Русанівські сади. Перед вами - Русанівське озеро, - показує Олександр Здольник. – Сюди не можна було завести плавзасоби, тому довелося робити технологічний острівець, на якому споруджують опори. Після зведення технологічного містка й основної прогонової ділянки головного мосту, острівець приберуть, озеро відновлять, виконають благоустрій.

На місці будинку, що знаходиться безпосередньо на трасі мостового переходу, має бути портал траси метрополітену. Далі гілка майбутнього метро піде у насипу, поверне у бік Троєщини. Зараз ми завершили всі роботи по спорудженню конструкцій метрополітену, суміщених з мостовим переходом, а також тягових підстанцій.

А автомобільна частина мостового переходу піде по суші, по насипу, що прискорить роботи на лівобережжі. По Русанівських садах залишилося пройти 700 метрів, далі ще треба спорудити 2,8 км автопроїзду в бік бульвару Перова.

Трасу моста на Райдужному змінити не можна

-Що стосується траси автомобільної частини, - говорить Олександр Володимирович, - ми, звичайно, вибачаємося перед мешканцями декількох будинків на Райдужному масиві, які не хочуть, аби поряд будували частину мосту, але траса була затверджена у 1993 році Постановою Кабінету Міністрів, в складі матеріалів техніко-економічного обґрунтування, у 2004 році було затверджено в установленому порядку проект цього будівництва, який повністю відповідає Генеральному плану розвитку Києва до 2020 року і проекту Генплану до 2025 року. Всі ці роки ніяких протестів не було чути. На сьогодні змінити трасування дорожньої споруди  неможливо. Не маємо права нехтувати інтересами багатотисячного житлового масиву Троєщина, адже близько 400 тис. населення очікують на завершення будівництва та забезпечення надійного транспортного зв’язку.

 Що робиться на правому березі

Мостовий перехід на правобережній частині міста – на Рибальському острові – будують повним ходом. Люди працюють у дві зміни.

-Зараз бетонують автопроїзд, а потім зайдемо на територію Річпорту, з якої естакадою у 160 метрів потрібно буде перейти через гавань. Тоді  метропроїзд вже будуватиметься у конструкціях мілкого залягання до станції метро «Т.Шевченка», а в подальшому - до станції метро «Лук’янівська». Але це станеться тільки після  замовлення, яке здійснить КП «Київський метрополітен». Для авто зробимо з’їзди та  побудуємо транспортну розв’язку на примиканні до вулиці Межигірська. Всю цю роботу виконаємо пізніше, не в 2018 році.